18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

myślał, że to dzik

Myśliwy zastrzelił człowieka. Usłyszał szokująco niski wyrok

Emilia Waszczuk
27.02.2020  09:20
Myśliwy zastrzelił człowieka. Usłyszał szokująco niski wyrok
Myśliwy zastrzelił człowieka. Usłyszał szokująco niski wyrok Fot: Shutterstock

Szok w województwie łódzkim. W Sądzie Rejonowym w Radomsku zapadł szokująco niski wyrok dla myśliwego, który zastrzelił człowieka. Tłumaczył, że w 61-latku zobaczył dzika.

W czerwcu 2019 roku na terenie gminy Gidle w powiecie radomszczańskim doszło do potwornej tragedii. W czasie polowania późnym wieczorem zginął niewinny mężczyzna.

61-latek został zastrzelony. Siedzący na ambonie i wypatrujący zwierzyny myśliwy zauważył ruch i bezmyślnie oddał strzał. Niestety, nie trafił w dzika, tylko w człowieka. Gdy zorientował się, co zrobił, podjął reanimację. Niestety bezskutecznie.

Zapadł wyrok

Wyrok w sprawie zapadł dopiero w środę 26 lutego 2020 roku. Myśliwy w sądzie tłumaczył, że w zastrzelonym człowieku zobaczył dzika - podaje "Dziennik Łódzki".

Sędzia uznał go jednak winnym, ale wyrok wydał szokująco niski. Myśliwy usłyszał karę roku pozbawienia wolności, w zawieszeniu na trzy lata. Ponadto mężczyzna musi zapłacić grzywnę w wysokości 2 tys. złotych oraz odszkodowania dla trzech braci zabitego mężczyzny - po 15 tys. złotych dla każdego z nich.