18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bobo skute w kajdanki

Raper oskarżony. Drodzy fani, MATA co chcieliśta...

Wojciech Kozicki
02.06.2022  18:36
Raper Mata do więzienia za posiadanie marihuany? Jest akt oskarżenia
Raper Mata do więzienia za posiadanie marihuany? Jest akt oskarżenia Fot: Kacper Kolenda/REPORTER

Polski raper i idol młodzieży Mata trafi do więzienia? Muzyk został oskarżony o posiadanie marihuany, a do sądu został skierowany akt oskarżenia. Michał M. zasiądzie na ławie oskarżonych i skończy rapując za kratami?

Michał M., czyli raper Mata, został pod koniec stycznia 2022 roku zatrzymany za posiadanie marihuany, gdy policjanci kontrolowali prewencyjnie ulicę Okolską na Mokotowie. Sprawa nie przycichła, a bożyszcze dzieci i nastolatek wraz z kolegą zasiądą na ławie oskarżonych, ponieważ Prokuratura Rejonowa Warszawa-Mokotów skierowała do sądu akt oskarżenia za posiadanie środków odurzających.

Mata usłyszał zarzuty. Więzienie za marihuanę?

TVN24 podaje, że raper Mata, który zasłynął piosenkami "Patoreakcja", "Papuga" czy "Patointeligencja", przyznał się do winy, ale zapewniał, że posiadał marihuanę wyłącznie na własny użytek. Podobno artysta i jego kolega w momencie zatrzymania dobrowolnie wyjęli z kieszeni kurtki woreczki foliowe z zapięciem strunowym. Policjanci zbadali podejrzany susz, który okazał się marihuaną.

Michał M. został oskarżony o to, że posiadał środek odurzający w postaci ziela konopi innych niż włókniste, o łącznej wadze 1,45 grama netto – przekazała mediom Aleksandra Skrzyniarz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie. (TVN24)

Na podstawie artykułu 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie marihuany Mata może trafić do więzienia nawet na 3 lata.

To nie jedyne kłopoty Maty z prawem. Policjanci przerwali ostatnio jego koncert nad Wisłą ze względów bezpieczeństwa, gdy fani wskakiwali do rzeki, by podpłynąć do swojego idola.