18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Brutalny atak

Ratownik TŁUKŁ I KOPAŁ PACJENTA. Przerażające nagranie

11.07.2022  17:56
Ratownik medyczny pobił pacjenta
Ratownik medyczny pobił pacjenta Fot: DarSzach/Shutterstock

Jeden z ratowników medycznych brutalnie pobił pacjenta podczas interwencji w Brzeszczach. Mężczyzna po przywiązaniu do noszy był okładany pięściami i kopany. Zdarzeniu biernie przyglądali się policjanci.

Do skandalicznego incydentu doszło w ubiegłym miesiącu w miejscowości Brzeszcze (woj. małopolskie). Policjanci znaleźli przy jednej z klatek schodowych śpiącego 43-latka, od którego czuć było wyraźny zapach alkoholu. Wkrótce na miejsce dotarli również ratownicy medyczni.

Marcin W. został najpierw przywiązany do noszy w celu przeniesienia go do karetki. Na ujawnionym przez "Fakt" nagraniu widać, jak jeden z ratowników w pewnym momencie zaczyna okładać mężczyznę po klatce piersiowej i brzuchu. Napaść została zignorowana przez policjantów.

Ratownik pobił pacjenta

Następnie ratownicy stwierdzili, że Marcin W. nie wymaga hospitalizacji i może wspólnie z policjantami pojechać na izbę wytrzeźwień. Badanie wykazało w jego organizmie 2,6 promila alkoholu. Przez kolejne dni 43-latek narzekał na silny ból po uderzeniach, lecz przyznał, że nie udał się na obdukcję.

Nie wiedziałem, jak to się robi i gdzie trzeba pójść. Bolała mnie przez kilka dni wątroba, żebra i splot słoneczny - poinformował w rozmowie z "Faktem".

Miechowska prokuratura wszczęła śledztwo ws. napaści jednego z ratowników medycznych. Zarzuty mogą usłyszeć także policjanci, którzy biernie przyglądali się agresji. Według najnowszych ustaleń "Faktu" ratownicy, którzy uczestniczyli w tym zdarzeniu, nadal pracują w pogotowiu.

Czytaj także