18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

makabra w Polsce

Gnijące ciało dziecka w łóżeczku. Rodzina mieszkała ze zwłokami?

24.06.2022  16:11
Gnijące zwłoki dziecka w łóżeczku. Nowe informacje w sprawie
Gnijące zwłoki dziecka w łóżeczku. Nowe informacje w sprawie Fot: Evgeniy Kalinovskiy/Shutterstock

Prokuratura ujawnia szczegóły wstrząsającej sprawy z miejscowości Szabda. W czwartek wieczorem znaleziono tam rozkładające się zwłoki około 2-letniego dziecka.

W czwartek wieczorem policja została wezwana do interwencji w jednym z domów w miejscowości Szabda w województwie kujawsko-pomorskim. Służby na miejsce wezwała właścicielka budynku. Kobieta w ostatnim czasie wynajmowała lokum wielodzietnej rodzinie - parze z piątką dzieci. Teraz zleciła remont dachu. Robotnicy przez okno dostrzegli w budynku zwłoki dziecka.

W piątek w sprawie ujawniono nowe informacje. Już wiadomo, że zmarłe dziecko to dziewczynka. Przeprowadzono sekcję zwłok, śledczy nie ujawniają jednak jej wyników. Prokuratura informuje jedynie, że dokładna przyczyna śmierci będzie sprawdzana kolejnymi badaniami.

Zwłoki dziecka w łóżeczku

Co się stało w miejscowości Szabda? To sprawdzają policja i prokuratura. Próbują m.in. ustalić, kiedy rodzina zmarłej dziewczynki wyprowadziła się z domu i czy mieszkała z jej zwłokami. Muszą dowiedzieć się także, co dokładnie się wydarzyło - czemu dziecko zmarło, dlaczego nikt tego nie zgłosił służbom i w końcu - co stanie się z rodzeństwem denatki. Rodzice dziewczynki mają bowiem pięcioro innych dzieci. Gdy mieszkali w domu w miejscowości Szabda, mieli piątkę pociech, wszystkie poniżej 7 roku życia. Teraz na świat przyszło kolejne maleństwo.

Zwłoki dziecka odkryto w czwartek wczesnym wieczorem. Już w piątek rano w policji udało się zatrzymać w Warszawie 33-letniego ojca rodziny. Mężczyzna był pijany, opiekował się jednym ze swych dzieci.

W chwili zatrzymania był nietrzeźwy, dlatego czynności z jego udziałem zostaną przeprowadzone, kiedy wytrzeźwieje

- mówi prokurator Jarosław Kilkowski, naczelnik I Wydziału Śledczego Prokuratury Okręgowej w Toruniu.

Rodzice zabili córeczkę?

Wiadomo już także, gdzie przebywa matka zmarłej dziewczynki. Potwierdziły się wcześniejsze nieoficjalne doniesienia - kobieta właśnie urodziła dziecko i jest w połogu. Śledczy czekają, aż dojdzie do siebie, by ją przesłuchać.

Prokuratura Rejonowa w Brodnicy wszczęła w sprawie śledztwo w kierunku art. 148, § 1 KK, co oznacza, iż podejrzewają, że dziewczynka mogła zostać zamordowana. Śledczy nie chcą jednak zdradzić szczegółów sprawy, w tym czy sekcja zwłok wykazała jakiekolwiek obrażenia na ciałku dziecka. Nie wiadomo także, czy i jakie zarzuty postawią rodzicom.

Czytaj także