18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Furia na sali rozpraw

Sędzia brutalnie pobita podczas posiedzenia. Napastnik kopał na oślep

20.02.2020  19:26
Sędzia brutalnie pobita podczas posiedzenia. Napastnik kopał na oślep
Sędzia brutalnie pobita podczas posiedzenia. Napastnik kopał na oślep Fot: Beata Zawrzel/REPORTER

Rybnik zaniemówił. Na sali rozpraw Sądu Rejonowego doszło do dantejskich scen. Podsądny rzucił się do stołu sędziowskiego i dopadł sędzię Sylwię Rehlis. Gdyby nie szybka reakcja protokolanta, mogłoby dojść do tragedii. 

Rybnik był miejscem niecodziennego, dramatycznego zdarzenia. Sędzia Sądu Rejonowego Sylwia Rehlis została pobita i skopana przez podsądnego, który w pewnym momencie posiedzenia z furią dopadł sędziowskiego stołu.

Podsądny poderwał się, dobiegł do stołu i zdzielił sędzię pięścią w twarz. Ta upadła na podłogę i wtedy rozegrał się największy dramat. Napastnik bił i kopał kobietę na oślep, zupełnie nie panując nad swoją furią. 

Rybnik: Mężczyzna brutalnie pobił sędziego

Nie wiadomo, za jakie przestępstwo lub wykroczenie odpowiadał, ani co dokładnie aż tak mocno wyprowadziło go z równowagi. Na szczęście ostatecznie mężczyzna został obezwładniony przez protokolanta.

Warto dodać, że wcześniej na salę sądową 39-letni podsądny próbował wnieść nóż, ale został mu on odebrany. Strach pomyśleć, co mogłoby się stać, gdyby ostre narzędzie pozostało w jego władaniu.

Za atak na sędziego, mężczyzna został skazany na 14 dni aresztu. O incydencie poinformowała „Iustitia”.

Czytaj także
Przeczytaj więcej