18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Strzelanina w Rybniku

Mężczyzna napadł z bronią na stację paliw. Padły strzały

Bartłomiej Ciepielewski
18.03.2021  13:42
Napadł na stacje paliw z nożem w ręku
Napadł na stacje paliw z nożem w ręku Fot: Damian Klamka/East News

Do mrożącego krew w żyłach napadu doszło na jednej z rybnickich stacji paliw. Mężczyzna z nożem w ręku zażądał od kasjera wydania pieniędzy. Wkrótce na miejsce dotarli funkcjonariusze.

Patrolujący miasto policjanci rybnickiej Komendy Miejskiej Policji zostali poinformowani o mężczyźnie, który zmierzając w stronę stacji paliw, mówił o napadzie. Mundurowi natychmiast zareagowali na niepokojące wezwanie.

Mężczyzna napadł na stację paliw

Gdy policjanci dotarli na miejsce, za sklepową ladą stał stał 41-latek z nożem w ręku. Mężczyzna nie reagował na prośby policjantów o odrzucenie niebezpiecznego narzędzia.

W pewnym momencie zamachnął się tym nożem w kierunku policjanta. W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia i zdrowia, policjant oddał strzał w kierunku tego mężczyzny, raniąc go w nogę - relacjonuje aspirant Bogusława Kobeszko z KMP w Rybniku.

Po postrzeleniu 41-latka mundurowi zdołali go obezwładnić. Na miejscu udzielono mu pierwszej pomocy i wezwano pogotowie. Ranny napastnik wymagał jedynie opatrzenia krwawiącej rany.

Badania paliwowego rabusia wykażą, czy był on pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Jak się okazuje, mężczyzna jest dobrze znany policji. Po opuszczeniu szpitala zostanie zabrany prosto do aresztu. Za napad z bronią w ręku grozi mu do 12 lat więzienia.

Czytaj także