18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

bestia w rękach policji

Seryjny gwałciciel złapany! Zaatakował 16-latkę, nagrał gwałty

28.09.2022  10:39
Seryjny gwałciciel zatrzymany. Nagrywał napaści telefonem komórkowym
Seryjny gwałciciel zatrzymany. Nagrywał napaści telefonem komórkowym Fot: HTWE/Shutterstock

Na Śląsku zatrzymano mężczyznę podejrzanego o wielokrotne gwałty. Wacław R. odurzał kobiety i nagrywał swoje napaści telefonem komórkowym.

Policja we współpracy z prokuraturą prowadzi śledztwo w sprawie 51-letniego mężczyzny z Rybnika. Wacław R. miał wielokrotnie dopuszczać się gwałtów na kobietach, a swoje przestępstwa nagrywać telefonem komórkowym. Najmłodsza zgłoszona ofiara mężczyzny miała zaledwie 16 lat!

Wacław R. podejrzany jest o gwałty na trzech kobietach w wieku 16, 35 i 37 lat. Do przestępstw dojść miało w latach 2018, 2019 i 2021. To jednak nie koniec - śledczy podejrzewają, że napaści było więcej.

Seryjny gwałciciel w rękach policji

Podczas zatrzymano dokonano przeszukania mieszkania i rzeczy Wacława R.Wtedy zabezpieczono szokujące materiały dowodowe. Śledczy odkryli nagrania gwałtów i to nie tylko na trzech wymienionych kobietach. Policja ma nadzieję, że kolejne ofiary zgłoszą przestępstwa.

Apelujemy więc do pokrzywdzonych, aby zgłaszały się do organów ścigania, gdyby były ofiarami takich przestępstw 

- mówi Joanna Smorczewska z Prokuratury Okręgowej w Gliwicach.

Jak na razie przestępstwo zgłosiły trzy osoby, w przypadku każdej z napaści scenariusz wyglądał bardzo podobnie. Wacław R. odurzał swoje ofiary, po czym zmuszał je do współżycia.
- Dotychczasowe ustalenia śledztwa wskazują na to, iż podejrzany podstępem doprowadzał pokrzywdzone - najczęściej poznane np. w dyskotece lub miejscu publicznym - do stanu nieprzytomności, podając im alkohol, często ze środkiem chemicznym, a następnie wykorzystując brak ich świadomości, obcował z nimi płciowo, a w części przypadków czynności te nagrywał kamerą z telefonu komórkowego - przekazała prokurator Smorczewska w rozmowie z serwisem nowiny24.pl.

Poza nagraniami gwałtów śledczy zabezpieczyli liczne materiały pornograficzne, środki odurzające i amunicję, na którą Wacław R. nie posiadał zezwolenia.