18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

MÓWIĄ PRAWDĘ?

ŚMIERĆ 34-LATKA Z LUBINA. Prokuratura przerywa milczenie

Emilia Waszczuk
10.08.2021  14:47
Prokuratura przerywa milczenie. Co zabiło Bartosza S?
Prokuratura przerywa milczenie. Co zabiło Bartosza S? Fot: Planeta.pl

Bartosz S. zginął z rąk policjantów, a może funkcjonariusze w żaden sposób nie przyczynili się do jego śmierci? Po serii szokujących doniesień w sprawie 34-latka z Lubina milczenie przerywa prokuratura.

Prokuratura Okręgowa w Legnicy zaprzecza informacjom, jakoby u 34-letniego Bartosza S. doszło do zmiażdżenia krtani, a sekcja zwłok wykazała jakiekolwiek urazy ciała, mogące przyczynić się do jego śmierci. Mężczyzna zmarł w piątek rano, po interwencji policji. W czasie szarpaniny stracił przytomność, a ratownicy medyczni twierdzą, że nie dożył przyjazdu karetki. Policja zapewnia jednak, że umarł dopiero dwie godziny po przewiezieniu do szpitala.

We wtorek pełnomocnik rodziny zmarłego mężczyzny przekazał, że u Bartosza S. stwierdzono ślady duszenia. Wcześniej pojawiła się informacja, że prokuratura w Lubinie nie chce przekazać wyników sekcji zwłok bliskim denata.

Śmierć Bartosza S. Policjanci niewinni?

Jaka była prawdziwa przyczyna zgonu? Arkadiusz Klik z Prokuratury Okręgowej w Legnicy twierdzi, że ta jest nieznana. Zapewnia, że zmarły 34-latek nie został uduszony, policjanci nie przyczynili się też w żaden inny sposób do jego śmierci.

Sekcja zwłok nie wykazała zmian urazowych, które byłyby bezpośrednią przyczyną zgonu mężczyzny. Biegli lekarze nie stwierdzili obrażeń, które wskazywałyby na wywieranie ucisku na szyję ani żadnych innych obrażeń, które mogłyby skutkować zgonem  mężczyzny - przekazał prokurator.

Klik ogłosił, że do ustalenia przyczyny śmierci potrzebne są dodatkowe badania histopatologiczne i toksykologiczne. - W związku z czym zabezpieczone zostały stosowne wycinki do tych badań i zlecono ich wykonanie - powiedział.

Śledztwo przejmie inna prokuratura? Rodzina chce zmian

Ponadto prokuratura w Legnicy miała zwrócić się z wnioskiem do prokuratury nadrzędnej o przeniesienie śledztwa do innej jednostki, tak by nie było podstaw do oskarżeń o stronniczość. Z podobnym wnioskiem wystąpić mieli pełnomocnicy rodziny Bartosza S.

Rodzina zmarłego mężczyzny żąda przeprowadzenia ponownej sekcji zwłok, tym razem w innym zakładzie medycyny sądowej. Domagają się też wglądu do wyników badania przeprowadzonego we Wrocławiu. Tymczasem już zapadła decyzja o zakończeniu badań i pochówku 34-latka.

Czytaj także
Przeczytaj więcej