18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

która to już ofiara?

ZNOWU ŚMIERĆ NA POLOWANIU! Kolejny człowiek zabity

12.02.2022  15:10
Mężczyzna zginąłna polowaniu
Mężczyzna zginąłna polowaniu Fot: Maksim Safaniuk/SHutterstock

Dramat w czasie polowania w okolicach Wolsztyna w województwie wielkopolskim. Nie żyje 56-letni mężczyzna. Zginął z myśliwskiej broni.

Polowania to temat wybitnie kontrowersyjny. Wielu oburza umiłowanie myśliwych do zabijania zwierząt, tym bardziej że co chwila pojawiają się nowe doniesienia o ofiarach także wśród ludzi. Przypadki, gdy mężczyzna ze strzelbą pomylił człowieka z dzikiem czy sarną, się mnożą, a rozwiązania problemu nie widać.

Zdarza się też czasem, że ofiarą myśliwych padają sami myśliwi. Mieliśmy już tak dramatyczne zdarzenia jak odpalenie broni do kolegi. Tym razem strzelba miała sama wystrzelić.

56-letni myśliwy nie żyje

Jak donosi policja z Wolsztyna, w piątek po południu w czasie polowania śmierć poniósł 56-letni mężczyzna. Myśliwy zginął z broni kolegi, z którym udał się na łowy. Strzelba wystrzeliła ponoć sama podczas rozładowywania.

Otrzymaliśmy informację o postrzeleniu mężczyzny w trakcie polowania na terenie kompleksu leśnego Nowa Dąbrowa i Gościeszyn, w okolicach Wolsztyna - w zasadzie już po, w momencie, kiedy broń była rozładowywana

- mówi asp. sztab. Wojciech Adamczyk z KPP w Wolsztynie.

Policję i pogotowie o zajściu poinformował 65-letni myśliwy, towarzysz postrzelonego mężczyzny. Przyznał, że to jego broń zraniła kolegę. Pobrano od niego krew w celu sprawdzenia, czy spożywał alkohol. Wyniki badania nie są znane. Mimo podjętej reanimacji, jego 56-letni kolega zmarł.