18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

brrr

STADO JADOWITYCH PAJĄKÓW POD POZNANIEM. Przerażające odkrycie

04.06.2021  14:41
Jadowite pająki znalezione w Wielkopolsce
Jadowite pająki znalezione w Wielkopolsce Fot: PedroJSp/Shutterstock

21 pająków, najpewniej jadowitych ptaszników, odkryła pod Poznaniem przypadkowa spacerowiczka. Taki widok może przyprawić o atak serca!

Jadowite pająki wylęgły się w Polsce i teraz zaczną mnożyć się na potęgę, po czym atakować ludzi i zwierzęta? Na szczęście (chyba, jeszcze) nie. W województwie wielkopolskim doszło jednak do odkrycia dość pokaźnego stadka.

Pająki zamknięte w plastikowych pojemniczkach zostały porzucone przy jednej z dróg w Mosinie. Natknęła się na nie spacerująca po lesie kobieta. Przerażona niezwłocznie zawiadomiła straż miejską.

Strażnicy po przybyciu na miejsce zebrali i zabezpieczyli plastikowe pojemniki, prawdopodobnie z jadowitymi ptasznikami (21 okazów). Skontaktowano się z Uniwersytetem Przyrodniczym w Poznaniu a pająki trafiły pod opiekę hodowcy

–przekazała straż miejska w Mosinie.

Jadowite pająki w Wielkopolsce. Policja wszczyna śledztwo

O sprawie zawiadomiona została także policja, a to z uwagi na przestępstwo, jakiego dopuściła się osoba porzucająca pająki. Kodeks karny przewiduje bowiem karę nawet do dwóch lat pozbawienia wolności za porzucenie zwierzęcia.

Policja musi więc teraz odnaleźć osobę, która pająki przy drodze zostawiła. Pomóc mogą w tym ślady zabezpieczone na miejscu, a nawet nieuwaga przestępcy

Niektóre z pojemników posiadały naklejone karteczki z nazwami pisane odręcznym pismem - zapewne przyczyni się to do ustalenia sprawcy i pozwoli wyciągnąć konsekwencje za ten niechlubny występek - informuje straż miejska.

Czytaj także
Przeczytaj więcej