18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

niebezpiecznie w stolicy

STRZAŁY W WARSZAWIE! Szaleniec zaatakował tramwaj i autobus

03.06.2022  14:38
Strzały w Warszawie. Ostrzelany autobus i tramwaj
Strzały w Warszawie. Ostrzelany autobus i tramwaj Fot: ARKADIUSZ ZIOLEK/East News (zdjęcie ilustracyjne)

Niebezpiecznie w Warszawie. Nieznany sprawca zaatakował komunikację miejską. Tramwaj linii 15 i autobus linii 116 zostały ostrzelane.

Piątek dniem doniesień o strzelaninach. Z rana informowaliśmy o dwóch kolejnych atakach z użyciem broni palnej w USA - nieznani napastnicy zaatakowali ludzi na cmentarzu i pod kościołem. We wschodnich Niemczech od rana trwa akcja policji - 67-letni myśliwy zabarykadował się w swoim mieszkaniu i strzela do funkcjonariuszy.

Niestety umiłowanie broni palnej, idące w parze z agresją, to problem także w Polsce. W piątek nieznany sprawca zaatakował dwa pojazdy transportu miejskiego w stolicy naszego kraju.

Strzały w Warszawie

Niebezpieczne zdarzenie miało miejsce około godziny 10 rano w okolicach Dworca Gdańskiego. Nieznany sprawca zaatakował pojazdy przejeżdżające wiaduktem tuż przy dworcu - tramwaj i autobus miejski.

Na miejsce wezwano funkcjonariuszy z grupy dochodzeniowo-śledczej. - W tej chwili ustalamy, co się w ogóle stało - mówi w rozmowie z PAP oficer prasowa policji na Żoliborzu Elwira Kozłowska. Jak informuje funkcjonariuszka, najprawdopodobniej w stronę pojazdów oddano strzały z wiatrówki.

Policja zabezpiecza ślady na miejscu i poszukuje świadków ataku. Trwa ustalanie przyczyn zdarzenia. Na szczęście nie ma informacji o rannych.

Tramwaj i autobus ostrzelane

Przedstawiciele Tramwajów Warszawskich i MZA potwierdzili atak na środki transportu. W obu w wyniku ostrzału zostały rozbite szyby. - Na przystanku tramwajowym Dworzec Gdański, został prawdopodobnie ostrzelany tramwaj linii 15 jadący w kierunku al. Krakowskiej. Uszkodzone zostały trzy szyby boczne - mówi rzecznik prasowy Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz. Ruch tramwajowy został wstrzymany na około 20 minut, uszkodzony tramwaj zjechał do zajezdni.

Drugi ostrzelany pojazd to autobus linii 116. - Zbita została szyba przy przegubie autobusu linii 116. Stało się to w momencie, gdy autobus wjeżdżał na wiadukt - mówi w rozmowie z PAP rzecznik MZA Adam Stawicki.