18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ta kara to szyderstwo z ofiar

Szatan wznosi toast. Sąd obniżył wyrok księdzu pedofilowi

Wojciech Kozicki
21.10.2021  10:53
W piekle dzisiaj mają święto. Polski sąd okazał łaskę pedofilowi
W piekle dzisiaj mają święto. Polski sąd okazał łaskę pedofilowi Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Polskie sądy znowu dają czadu! Jak nie Najsztuba wybronią, nad Durczokiem się zlitują, to jeszcze pedofilowi wyrok złagodzą. Sąd w Jeleniej Górze okazał łaskę proboszczowi, którego ofiarą padały dziewczynki przygotowujące się do I komunii.

Polski wymiar niesprawiedliwości znowu w akcji. Co prawda Piotr M., proboszcz miejscowości Ruszów w powiecie zgorzeleckim został oskarżony przez prokuraturę o czyny pedofilskie, ale Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze skazał go jedynie na cztery lata więzienia. Jak informuje rmf24.pl, „sąd złagodził karę proboszczowi”, a wyrok jest prawomocny. Media przypominają, że w pierwszej instancji obrzydliwy zwyrodnialec został skazany na 5 lat pozbawienia wolności. Rzecznik Sadu Okręgowego w Jeleniej Górze sędzia Tomasz Skowron dodał, że „sąd obniżył też zakaz zajmowania stanowisk związanych z opieką nad małoletnimi z dożywotniego na 15-letni”. Może się jednak całkiem wywinie, bo jego obrońcy rozważają walkę o kasację wyroku.

Sąd zlitował się nad księdzem pedofilem. Gdzie jest prawo i sprawiedliwość?

Ksiądz Piotr M. został zatrzymany w 2019 roku, ponieważ matka jednej z jego ofiar zgłosiła na policji podejrzenie molestowania. Proboszcza oskarżono wkrótce o dopuszczenie się „innych czynności seksualnych” wobec dwóch dziewczynek. Miał je molestować w 2019 r., podczas przygotowań dzieci do pierwszej komunii świętej. "Fakt" ujawnia, że potwór w sutannie "sadzał na kolanach, rozbierał, dotykał i całował", a po usłyszeniu nieprawomocnego wyroku w zeszłym roku wrócił do pracy na parafii.

W sprawie księdza-zboczeńca zgłosiło się jeszcze 18 osób, a przypadki zostały włączone do odrębnego postępowania. Czyny uległy już jednak przedawnieniu i ksiądz pedofil nie odpowie za nie przed sądem. Jednak skoro ostatnio zdecydowano, że z więzienia zostanie wypuszczony groźny ksiądz pedofil, to chyba nic już nas nie zdziwi...

Podczas śledztwa prokuratura apelowała do osób, które zostały pokrzywdzone przez Piotra M. lub były świadkami jego zachowań pedofilskich, aby zgłaszały się do śledczych. Piotr M. posługę kapłańską pełnił w latach 1978-2019 na terenie Wrocławia, Jędrzychowic, Niedźwiedzic i Ruszowa. – pisze rmf24.pl.