18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pod wpływem alkoholu?

Polityk PiS potrącił kobietę! Przyznał się!

Wojciech Kozicki
24.12.2020  11:23
Radny PiS przyznał się do winy - spowodował wypadek i potrącił kobietę
Radny PiS przyznał się do winy - spowodował wypadek i potrącił kobietę Fot: Marcin Bruniecki/REPORTER/East News

Politycy PiS może i wierzą w sprawiedliwość, ale łamią prawo. Radny PiS i pracownik urzędu marszałkowskiego w miejscowości Skarżysko-Kamienna potrącił kobietę na pasach. Policja twierdzi, że Artur Mazurkiewicz prowadził samochód pod wpływem alkoholu, a on temu zaprzecza i grozi pozwem.

Skarżysko-Kamienna i dramat na drodze. Radny PiS potrącił kobietę na pasach. Jak podaje Wirtualna Polska, zdarzenie miało miejsce na ulicy Konarskiego we wtorek 22 grudnia około godziny 19:00. Jarosław Gwóźdź, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej, w rozmowie z „Wyborczą” ujawnił, że kierujący toyotą 47-latek potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 83-letnią kobietę. Radny przyznał się do winy.

Radny PiS przyznaje się, że potrącił kobietę

Policja twierdzi, że radny prowadził samochód pod wpływem alkoholu. W pierwszym badaniu w wydychanym powietrzu miał podobno 0,52 promila, w drugim - 0,48. Mężczyźnie pobrano krew do badań i za kierowanie samochodem po użyciu alkoholu (0,2 do 0,5 promila) może zostać ukarany ZA WYKROCZENIE. Przestępstwo popełniłby, gdyby poziom alkoholu we krwi przekroczył poziom 0,5 promila. Twierdzi jednak, że jest całkowicie niewinny.

Policja nie informuje o personaliach sprawcy, jednak radny PiS - Artur Mazurkiewicz, który przy okazji jest też pracownikiem urzędu marszałkowskiego w Kielcach, w oświadczeniu wysłanym do mediów sam przyznał się do potrącenia kobiety – pisze Wirtualna Polska.

Artur Mazurkiewicz wydał oświadczenie na Facebooku. Przyznał się do potrącenia kobiety i jest gotowy wziąć za to pełną odpowiedzialność. Ujawnił, że spotkał się z kobietą w szpitalu i interesował się jej stanem zdrowia. Twierdzi również, że nie był pod wpływem alkoholu, a policjanci używali kilku różnych alkomatów pokazujących błędne wyniki.

Oświadczam, że informacje zawarte na portalu Spotted: Skarżysko-Kamienna, który jako pierwszy podał informację, że kierowałem pojazdem w stanie nietrzeźwości, są nieprawdziwe. W związku z tym informuję, że po konsultacji prawnej, na podstawie § 212 Kodeksu karnego, skieruję do Prokuratury Rejonowej w Skarżysku - Kamiennej zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa polegającego na zniesławieniu mojej osoby, przez portale informacyjne i osoby prywatne, które identyfikowały mnie publicznie i podawały w/w nieprawdziwą informację, że prowadziłem pojazd w stanie nietrzeźwości. Następnie zamierzam również złożyć pozwy za pośrednictwem sądu cywilnego i będę żądał przeprosin i zadośćuczynienia – napisał Mazurkiewicz na Facebooku.

Artur Mazurkiewicz przyznaje się do wypadku
Artur Mazurkiewicz przyznaje się do wypadku Fot: Facebook/Artur Mazurkiewicz
Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze