Szokujące doniesienia

Skradziono pieniądze zebrane na WOŚP. Sprawę wyjaśnia policja

01.02.2021  13:37
Skradli puszkę z datkami
Skradli puszkę z datkami Fot: Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Łódzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy napadli na jeden ze sklepów spożywczych. Złodzieje wykorzystali nieuwagę ekspedientki i zabrali puszkę z datkami na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Jak poinformowała łódzka policja, do kradzieży doszło około godziny 13 w sklepie spożywczym przy ulicy Wędkarskiej.

Jeden z nich wszedł do sklepu przy ul. Wędkarskiej  w Łodzi i zabrał stojącą na ladzie puszkę z datkami. Drugi czekał przy drzwiach - przekazali funkcjonariusze.

Sprawcy zostali namierzeni i zatrzymani kilka godzin po zuchwałej kradzieży. Szybkie zidentyfikowanie złodziei było możliwe dzięki kamerom monitoringu umieszczonym w sklepie.

To mężczyźni w wieku 29 i 33 lat. Obaj byli już w przeszłości notowani za konflikty z prawem. Noc spędzą w policyjnym areszcie, a jutro usłyszą najprawdopodobniej zarzuty kradzieży zuchwałej, za co może im grozić kilka lat pozbawienia wolności - oświadczyła Joanna Kącka z łódzkiej KWP.

Policjanci odnaleźli puszkę, jednak była już ona pusta. Złodzieje błyskawicznie wydali wszystkie skradzione pieniądze.

WOŚP podsumował zebrane pieniądze

Tegoroczną edycję WOŚP zorganizowano pod hasłem "Finał z głową". Środki ze zbiorki przekazane zostaną na zakup wyposażenia dla otolaryngologii, laryngologii i diagnostyki głowy.

Według przekazanych po północy informacji, w tym roku uzbierano ponad 127 milionów złotych. Na szczęście pandemia nie była w stanie powstrzymać darczyńców.

Czytaj także