18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat na Śląsku

Zabił kobietę na pasach i uciekł. Policja zatrzymała kierowcę

22.09.2021  16:18
Kierowca śmiertelnie potrącił 41-latkę
Kierowca śmiertelnie potrącił 41-latkę Fot: KPP w Mikołajowie

Na przejściu dla pieszych w miejscowości Mikołajów zginęła 41-latka potrącona przez kierowcę czarnej Skody. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia, lecz po kilku dniach został namierzony przez policję. Teraz przedstawi swoją wersję wydarzeń.

Do śmiertelnego wypadku na Śląsku doszło w sobotę po godzinie 5 rano. Na oznakowanym przejściu z sygnalizacją świetlną kierowca Skody potrącił 41-latkę, po czym odjechał. Niestety, lekarze nie zdołali uratować życia kobiety.

Policja natychmiast zaapelowała do wszystkich świadków o udzielenie szczegółowych informacji na temat zdarzenia. Funkcjonariusze wystosowali też apel do kierowcy, by udał się na komisariat i przedstawił swoją wersję wypadku. Mężczyzna nie skorzystał jednak z tej opcji.

Kierowca nie był sprawcą wypadku?

We wtorek wieczorem mundurowi namierzyli, a następnie zatrzymali sprawcę wypadku. Mężczyzna został przetransportowany do aresztu. Wcześniej zabezpieczona została także czarna Skoda Fabia, którą kierował 32-latek.

Funkcjonariusze nie mówią o zatrzymanym jako sprawcy wypadku, gdyż jak się okazuje, podczas potrącenia, przejeżdżał on na zielonym świetle. To 41-latka zignorowała przepisy, przechodząc przez jezdnię mimo czerwonego światła. Mężczyzna może jednak odpowiedzieć między innymi za nieudzielenie pomocy ofierze zdarzenia.