18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sąd musi podjąć decyzję!

Sławomir Nowak wyjdzie na wolność? Jest zażalenie!

Wojciech Kozicki
29.07.2020  13:12
Czy Sławomir Nowak śpiewa już w areszcie "Niech żyje wolność..." ?
Czy Sławomir Nowak śpiewa już w areszcie "Niech żyje wolność..." ? Fot: Facebook/Sławomir Nowak wyjdzie na wolność? Jest zażalenie!

Sławomir Nowak świętym nie zostanie. Afera zegarkowa, podejrzane przetargi na drogi przed Euro 2012, unikanie kontroli skarbowych, a teraz afera na Ukrainie… trafił do aresztu na 3 miesiące, ale możliwe, że wyjdzie znacznie wcześniej.

Były minister transportu i były szef ukraińskiej agencji drogowej Ukrawtodor Sławomir Nowak jest oskarżony o działania korupcyjne związane z przetargami drogowymi na Ukrainie, pranie brudnych pieniędzy i kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą. Polski wymiar sprawiedliwości zastosował wobec niego trzymiesięczny areszt, ale istnieje możliwość, że ekspert od zegarków wcześniej wyjdzie na wolność. Jego adwokat Antoni Kania-Sieniawski złożył zażalenie na tymczasowe aresztowanie.

Sławomir Nowak w areszcie... już niedługo?

Zachowując 7 dniowy termin w sprawie @SlawomirNowak złożyliśmy zażalenie na tymczasowe aresztowanie. Teraz czekamy na termin posiedzenia sądu – poinformował Antoni Kania-Sieniawski.

Jak przypomina radiozet.pl, śledztwo w sprawie Sławomira Nowaka prowadzone jest równolegle przez CBA i Prokuraturę Okręgową w Warszawie, a także Specjalną Prokuraturę Antykorupcyjną w Kijowie oraz Narodowe Antykorupcyjne Biuro Ukrainy. W sprawie toczą się śledztwa w Polsce i na Ukrainie, a dowodami wymienia się i działania koordynuje specjalnie w tym celu powołany zespół śledczych.

Zagłosuj

Czy wybory zostały sfałszowane?

Liczba głosów:

Czytaj także
Przeczytaj więcej