18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Afera do kwadratu! Ma teraz dużo na głowie!

Słynny detektyw zatrzymany. Krzysztofa dopadło ABW!

23.09.2021  12:46
O2.pl ujawnia, że słynny polski detwktyw został zatrzymany przez ABW
O2.pl ujawnia, że słynny polski detwktyw został zatrzymany przez ABW Fot: Lukasz Solski/East News - ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE

Media ujawniły, że ABW zatrzymało znanego polskiego detektywa. Krzysztof Sz. to założyciel jednej z dużych agencji detektywistycznych, która prowadzi także sprawy o zasięgu międzynarodowym. Usłyszał zarzuty przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego. Czy to SPRAWA POLITYCZNA?

Znany polski detektyw Krzysztof Sz. został w weekend zatrzymany przez oficerów ABW. O2.pl podaje, że usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego. Nie wiadomo jednak, którego momentu jego działalności dotyczy oskarżenie. Doniesienia o zatrzymaniu detektywa miał potwierdzić portalowi wieloletni współpracownik zatrzymanego, prawnik i były minister spraw wewnętrznych Janusz Kaczmarek.

Detektyw Krzysztof Sz. i kłopoty z prawem

Portal przypomina, że detektyw 5 lat temu został zatrzymany na zlecenie prokuratury w sprawie afery taśmowej z 2014 roku. Sprawa dotyczyła nielegalnego nagrywania polityków i urzędników za czasów rządów PO-PSL. Zarzucono mu, że handlował zdobytymi materiałami, ale zapewniał, że nie był zamieszany w aferę i handlem nagraniami. Twierdził na łamach „Kuriera Lubelskiego”, że jedyne co łączyło go z aferą taśmową, to znajomość z Markiem F.

Media ujawniają, że ogólnopolska agencja detektywistyczna prowadzona przez Krzysztofa Sz. ma 18 biur w całej Polsce. Zajmuje się również sprawami o zasięgu międzynarodowym.

Doniesienia o2.pl potwierdza wieloletni współpracownik zatrzymanego, prawnik i były minister spraw wewnętrznych Janusz Kaczmarek – pisze O2.pl

„Fakt” przypomina, że we wrześniu 2020 roku zapadł wyrok w sprawie afery taśmowej, a detektyw Krzysztof Sz. został skazany.

Detektyw Krzysztof Sz. (45 l.) oraz dwaj lekarze, Piotr Z. (58 l.) i Edmund Z. (84 l.), zaangażowali się w pomoc słynnemu aferzyście Markowi F. i teraz gorzko tego żałują. Pierwszy stracił prawo wykonywania zawodu na pięć lat, drugi przez taki sam okres nie może występować jako biegły sądowy, trzeci ma do zapłacenia grzywnę. Oprócz tego dwaj pierwsi dostali kary więzienia w zawieszeniu – pisze Fakt.pl.

Czytaj także