18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Służby ostrzegają

Trujący napój w sklepach. "Zrobił to zamachowiec"

Wojciech Kozicki
04.06.2020  13:28
Zamachowiec w Niemczech zatruwa napoje w sklepach
Zamachowiec w Niemczech zatruwa napoje w sklepach Fot: Pixabay/Peter Kraayvanger

Śmiertelnie trujący napój w sklepach w Niemczech. Wciąż może być w sprzedaży, zatruły się 3 osoby, jednak służby nie chcą podać nazwy firmy i producenta do wiadomości publicznej. Dlaczego ukrywają te informacje?

Policja w Niemczech prowadzi dochodzenie ws. zatrucia popularnym napojem. Wiadomo tylko, że jest to „napój orzeźwiający i bezalkoholowy”. Potwierdzono zatrucie 3 osób, którego go wypiły. Wystąpiły takie objawy jak zawroty głowy, nudności, problemy z krążeniem. Poszkodowane osoby przeżyły, ale lekarze ocenili, że mogły umrzeć bez odpowiedniej i szybkiej pomocy medycznej.

Trucizna w napoju w sklepach w Niemczech - atak zamachowca?

Jak podaje Wprost.pl, zabójczy napój zakupiono w supermarketach Monachium w marcu i kwietniu. Rzecznik monachijskiej policji potwierdził, że  „ktoś wcześniej otworzył butelki, usunął z nich część napoju i dolał do pełna rozpuszczalnik. Środek trujący za każdym razem był taki sam”.

Policja nie podaje nazwy napoju, bo „mogła zostać zatruta każdego jego butelka z metalową nakrętką”. Służby są jednak pewne, że sprawca „jest zamachowcem i działa niestandardowo". Nie szantażował jak na razie producenta napojów i sklepów.

W Monachium powstała już specjalna policyjna grupa śledcza „Soko Tox”. Wydano ostrzeżenia, że zanim konsumenci wypiją cały napój, jeśli ma metalową nakrętkę, należy najpierw spróbować małą ilość. Jeśli wyczujemy gorycz, chemiczny smak lub zapach, należy skontaktować się z policją.

Zagłosuj

Jaka kara powinna twoim zdaniem spotkać Breivika?

Liczba głosów:

Przeczytaj więcej
Komentarze