18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Trwają poszukiwania

Śmigłowiec zaginął w czasie burzy. Siedem osób na pokładzie

10.06.2022  12:30
Helikopter zaginął we Włoszech
Helikopter zaginął we Włoszech Fot: Poring Studio/Shutterstock

Trwają poszukiwania prywatnego śmigłowca z siedmioma osobami na pokładzie. Maszyna zaginęła podczas silnej burzy w Apeninach (Włochy). W piątek rano służby wznowiły poszukiwania.

Śmigłowiec Agusta Koala wystartował w czwartek z miasta Lucca na północy Włoch. Ostatni sygnał zawierający lokalizację maszyny odnotowano w pobliżu Modeny, gdzie służby rozpoczęły poszukiwania. Na pokładzie znajdował się włoski pilot, czterech Turków i dwóch Libańczyków.

Agusta Koala leciał do miejscowości Pavullo nel Frignano w regionie Emilia-Romania, w prowincji Modena na południu Włoch - informuje News 24 Italy.

Właścicielem śmigłowca jest Roto Court, producent chemii gospodarczej i artykułów higienicznych. Na pokładzie zaginionej maszyny byli klienci zakładu. Dyrektor firmy Giuliano Gelain w rozmowie z włoską agencją prasową poinformował, że pilot nie aktywował nadajnika alarmowego, dlatego też jak twierdzi, "wszyscy są bezpieczni".

Zaginął śmigłowiec we Włoszech

Helikopter w momencie zaginięcia znajdował się na obszarze górskim, trudnym do podróżowania. Co więcej, bezpieczeństwu wycieczki nie sprzyjały warunki atmosferyczne, była burza z silnym wiatrem oraz gradobiciem.

W poszukiwania maszyny zaangażowano ekipę ratownictwa górskiego, strażaków, techników Ratownictwa Alpejskiego, a także pomoc medyczną. Oprócz ekipy naziemnej teren sprawdza załoga ratownictwa śmigłowcowego.