18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Brutalna zbrodnia

Zwłoki kobiety w kontenerze. Wcześniej została zgwałcona

07.12.2021  21:14
Zbrodnia w Środzie Wielkopolskiej
Zbrodnia w Środzie Wielkopolskiej Fot: DarSzach/Shutterstock

Policja zatrzymała 40-latka, który brutalnie zgwałcił, a następnie zamordował 46-letnią kobietę w Środzie Wielkopolskiej. Mężczyzna próbował ukryć ciało ofiary w kontenerze przy jednym dyskontów. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Prokuratura Okręgowa w Poznaniu poinformowała, że 40-letni Tomasz B. usłyszał zarzut zabójstwa 46-latki w zamiarze ewentualnym. Przed zbrodnią zatrzymany kilkukrotnie zgwałcił swoją ofiarę.

Tomasz. B. przyznał się do zarzucanego mu przestępstwa, złożył wyjaśnienia. Ich treść częściowo koreluje z przebiegiem zdarzenia ustalonym w toku postępowania. Kobieta zmarła w wyniku doznanych obrażeń zewnętrznych i wewnętrznych powodujących wstrząs krwotoczny oraz w wyniku wychłodzenia organizmu - przekazał Łukasz Wawrzyniak z Prokuratury Okręgowej w Poznaniu.

Ciało zamordowanej kobiety znaleziono w poniedziałek nad ranem. Zwłoki został ukryte w kontenerze znajdującym się przy jednym z dyskontów.

Morderstwo w Środzie Wielkopolskiej

Śledczy ustalili, że ofiarę i podejrzanego o morderstwo łączyła okazjonalna znajomość. W niedzielę 46-latka spożywała z Tomaszem B. alkohol w wynajmowanym przez niego pokoju. Następnie udali się w okolice sklepu, gdzie doszło do zbrodni.

Zatrzymany był już wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko zdrowiu i życiu. Ze względu na to, że miał już na pieńku z prawem, grozi mu kara dożywocia.