18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat na stacji benzynowej

Strzelanina w Polsce. Są ranni policjanci!

Wojciech Kozicki
18.06.2021  12:32
Rogoźno. Zatrzymanie podejrzanego i strzelanina na stacji benzynowej
Rogoźno. Zatrzymanie podejrzanego i strzelanina na stacji benzynowej Fot: Damian Klamka/East News

Rogoźno i strzelanina na stacji benzynowej. Doszło do wymiany ognia podczas zatrzymania podejrzanego, a rannych zostało trzech policjantów. Czy Polska zamienia się w DZIKI ZACHÓD?

Kolejna strzelanina w Polsce. Tym razem do wymiany ognia doszło na stacji benzynowej w miejscowości Rogoźno. W czwartkowe popołudnie, gdy policjanci próbowali zatrzymać podejrzanego mężczyznę, ten spróbował przejechać jednego z nich. Finalnie trzech funkcjonariuszy zostało rannych.

Strzelanina w Rogoźnie. Ranni policjanci na stacji benzynowej

Jak poinformowała rzeczniczka policji w Obornikach st. sierż. Izabela Leśnik, trzech sprawców wymuszenia rozbójniczego odjechało z miejsca zdarzenia citroenem, a funkcjonariusze rozpoczęli ich poszukiwania. Jednym z nich był właśnie 34-latek, niereagujący na polecenia funkcjonariuszy. Po oddaniu strzału w koło, podejrzany nie mógł odjechać i został zatrzymany.

Rzeczniczka dodała, że na skutek użycia broni nikt nie został poszkodowany. Zaznaczyła, że strzał został oddany z daleka od dystrybutorów, za budynkiem stacji paliw. Poinformowała też, że w trakcie próby zatrzymania podejrzewanego obrażenia odniosło trzech funkcjonariuszy. Policjanci trafili do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo – podaje Radio ZET.

Zatrzymano również 16-latka i 19-latka, którzy również są podejrzani o udział w wymuszeniu rozbójniczym. Jak wynika z informacji policji,  przy pomocy niebezpiecznego narzędzia próbowali zmusić poszkodowanego do oddania sporej sumy pieniędzy. Sprawa jest badana pod nadzorem prokuratury.

Czytaj także
Przeczytaj więcej