18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Krwawy dramat

STRZELANINA W POLSCE. Ranni policjanci, jedna osoba nie żyje

17.05.2022  15:54
Jedna osoba nie żyje
Jedna osoba nie żyje Fot: Supermop/Shutterstock

Uzbrojony mężczyzna otworzył ogień do policjantów w miejscowości Gorzewo. Dwóch mundurowych odniosło poważne obrażenia. Napastnik został zastrzelony.

Policjanci z KPP w Obornikach próbowali zatrzymać do kontroli dostawcze Iveco. Kierowca na widok funkcjonariuszy zaczął uciekać. W pewnym momencie uciekinier wjechał na polną drogę, zatrzymał auto i wyciągnął broń.

Wysiadł z samochodu, wyciągnął pistolet i zaczął strzelać do policjantów, którzy również odpowiedzieli ogniem - opowiada jeden z policjantów.

Napastnik zginął na miejscu. Wiadomo również, że w wyniku strzelaniny rannych zostało dwóch policjantów. Jeden z funkcjonariuszy został postrzelony w nogę, a drugi w brzuch. Na miejscu interweniował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Strzelanina w Gorzewie

Policja nie poinformowała jeszcze, kim był uciekinier. Nie wiadomo również co było powodem ucieczki i otworzenia ognia w stronę mundurowych.

Jak przekazała Wielkopolska Policja, na miejscu zabezpieczane są ślady, a także ustalany jest przebieg zdarzenia. O sprawie została poinformowana prokuratura.