18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramatyczny finał libacji

Strzelanina w świętokrzyskim! Pijany 44-latek chciał zabić brata

Bartłomiej Ciepielewski
14.04.2021  16:35
Strzelanina w świętokrzyskim
Strzelanina w świętokrzyskim Fot: Bkrzyzanek/Shutterstock

Do tragicznych wydarzeń doszło podczas rodzinnej imprezy na terenie województwa świętokrzyskiego. Pijany 44-latek oddał strzały z wiatrówki w kierunku swojego brata. Sprawą zajęła się policja.

Do śmiertelnie groźnej awantury doszło w jednym z domów na terenie gminy Radoszyce. Pozornie niewinna impreza rodzinna wraz z upływem czasu zamieniła się w koszmar.

Alkoholowa libacja zakończona strzelaniną

Na miejscu bawiło się dwóch braci, którzy po spożyciu większej ilości alkoholu rozpoczęli zajadłą kłótnię. Gdy nadzieja na porozumienie nieubłaganie się oddalała, starszy z braci chwycił wiatrówkę, by własnoręcznie wymierzyć sprawiedliwość. 32-latek został postrzelony w ramię. Ofiara napaści wybiegła z mieszkania i wezwała policję.

Funkcjonariusze zatrzymali agresora, a następnie przebadali go alkomatem. 44-latek "wydmuchał" ponad 2 promile alkoholu. Dodatkowo w trakcie interwencji w jego mieszkaniu oprócz wiatrówki znaleziono broń gazową oraz porcję białej substancji. Po przebadaniu narkotestem okazało się, że jest to amfetamina.

Podejrzany trafił do policyjnej celi. Na wniosek śledczych, zarządzono o zastosowaniu wobec niego policyjnego nadzoru. Mężczyzna niebawem stanie przed sądem. Za popełnione czyny grozi mu kara do 12 więzienia.

Czytaj także
Przeczytaj więcej