18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Będzie WIELKI PROCES!

Świadek koronny Masa przed sądem! Grozi mu 10 lat więzienia!

Wojciech Kozicki
30.07.2020  13:10
Były gangster przed sądem - co zrobił Masa?
Były gangster przed sądem - co zrobił Masa? Fot: Facebook/Polish Watch Spotter - ZEGARKI ZNANYCH POLAKÓW

Jarosław Ł., czyli gangster Masa to najsłynniejszy w Polsce świadek koronny. Pogrążył mafię, robi karierę medialną, ale na pewno zszedł na dobrą drogę? Jest oskarżony o popełnienie kilkunastu czynów i grozi mu 10 lat więzienia!

Świadek koronny Masa złamał prawo? Sąd Okręgowy w Łodzi prowadzi proces, w którym jednym z oskarżonych jest wspomniany gangster. Nie poznamy szczegółów, ponieważ jak informuje rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Łodzi sędzia Damian Krakowiak. Postępowanie przed łódzkim sądem rozpoczęło się przy drzwiach zamkniętych.

Masa oskarżony, grozi mu więzienie!

To są zarzuty przestępstw przeciwko mieniu i ważności dokumentów – powiedział Krakowiak. (polsatnews.pl)

Jak ujawnia Polsat News, w uzasadnieniu wyłączenia jawności sąd wskazał na ważny interes państwa i ważny interes uczestników postępowania. Wiadomo również, że akt oskarżenia do Sądu Okręgowego w Łodzi skierował pod koniec stycznia 2020 roku prokurator Lubelskiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej.

Media podają, że na ławie oskarżonych zasiądzie również naczelnik wydziału wywiadu kryminalnego jednej z komend wojewódzkich policji, który miał dopuścić się przestępstw o charakterze korupcyjnym oraz ujawnić informacje niejawne. Grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności. W sumie oskarżonych jest podobno aż 20 osób i to jeden z największych procesów w Łodzi.

Co zrobił Masa?

"Masie" przedstawiono m.in. zarzuty korumpowania oficera policji, bo śledztwo dotyczyło również m.in. wielokrotnego udzielania korzyści majątkowych naczelnikowi wydziału wywiadu kryminalnego jednej z komend wojewódzkich policji w związku z pełnioną przez niego funkcją publiczną. Zarzuty wobec oskarżonych to także m.in. wyłudzenia odszkodowań komunikacyjnych, ujawniania informacji niejawnych, składania zawiadomień o przestępstwach niepopełnionych i składania fałszywych zeznań, przywłaszczanie pieniędzy, zakup artykułów uzyskanych w wyniku czynu zabronionego oraz przyjmowanie korzyści majątkowych przez funkcjonariusza policji. – informuje Polsat News.

Jak przypomina Eska.pl, Masa świętoszkiem nigdy nie był. Zajmował się m.in. napadami na TIR-y, wymuszaniem haraczy, porwaniami, zabójstwami na zlecenie. Obecnie funkcjonuje w mediach jako autorytet i wydaje książki, w których opowiada m.in. o gangsterskim świecie i powiązaniach celebrytów z mafią pruszkowską.