18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat w Świdnicy

5-tygodniowe dziecko nie żyje. Rodzice pijani

Wojciech Kozicki
13.12.2020  16:38
Świdnica i martwe dziecko. Pijani rodzice winni?
Świdnica i martwe dziecko. Pijani rodzice winni? Fot: Adam STASKIEWICZ/East News

Kolejny horror w Polsce, kolejne martwe dziecko. Tym razem w Świdnicy odnaleziono w mieszkaniu zwłoki 5-tygodniowego niemowlęcia. Jego pijani rodzice zostali zatrzymani przez policję.

Kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że pijani rodzice zmasakrowali i zabili 8-miesięcznego Szymona. Niestety, historia się powtórzyła. Około godziny 5.00 nad ranem w niedzielę w jednym z mieszkań w Świdnicy odkryto martwe 5-tygodniowe dziecko. Policję wezwała matka dziecka, gdy zorientowała się, że niemowlę nie oddycha. Ratownicy po przybyciu stwierdzili zgon.

Pijani rodzice zabili dziecko?

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Świdnicy. Radio ZET i swidnica24.pl podają, że na miejscu zostały przeprowadzone oględziny z udziałem biegłego, a jutro ma odbyć się sekcja zwłok, co potwierdził prokurator rejonowy Marek Rusin.  

Okoliczności śmierci dziecka nie są znane, ale prokuratura wszczęła śledztwo w kierunku narażenia dziecka na utratę zdrowia i nieumyślnego narażenia na utratę życia. Prokurator rejonowy ze względu na dobro śledztwa, nie ujawnia więcej informacji o śledztwie. Powiedział, że rodzice mogą zostać przesłuchani w charakterze świadków.

Funkcjonariusze policji zatrzymali rodziców niemowlaka. Byli kompletnie pijani. Matka dziecka miała 1,5 promila alkoholu w organizmie, ojciec - 3. Trafili do policyjnej izby zatrzymań. Są to osoby w wieku 36 i 45 lat – pisze radiozet.pl.

Czytaj także