18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Potwory, a nie ludzie

Paskudny czyn na cmentarzu, tuż przed Świętem Zmarłych

28.10.2019  20:50
Paskudny czyn na cmentarzu, tuż przed Świętem Zmarłych
Paskudny czyn na cmentarzu, tuż przed Świętem Zmarłych Fot: EAST NEWS

Święto Zmarłych jest bardzo istotne w naszej kulturze. Tym bardziej zdumiewa i oburza to, co stało się na cmentarzu w Zabrzu-Helence.

Święto Zmarłych dla osób, których bliscy pochowani są na cmentarzu w Zabrzu-Helence, będzie wyjątkowo traumatyczne. Na kilka dni przed uroczystością grupa wandali zakłóciła wieczny odpoczynek nieżyjących i... zdewastowała 44 groby!

Traumatyczne Święto Zmarłych

Wandale zniszczyli krzyże i płyty nagrobne. Nie zawahali się ani przez chwilę i nie pomyśleli o tym, co czuć będą bliscy osób, których spoczynek zakłócili. Policja wciąż poszukuje osób odpowiedzialnych za tę masakrę.

W tej sprawie policjanci prowadzą dochodzenie w kierunku znieważenia miejsca spoczynku zmarłego

– mówi asp. szt. Rafał Wojszczyk z bytomskiej policji.

Za ten obrzydliwy czyn grozi wandalom do 2 lat za kratami. 

Zniszczeniu na skutek czyjegoś obrzydliwego działania uległo 27 płyt nagrobnych i 17 krzyży. Śledczy już dokładnie zabezpieczyli ślady pozostawione przez sprawców na miejscu zdarzenia. 

Do tego tamtejsza policja apeluje, żeby każdy, kto ma jakiś trop w tej sprawie skontaktował się ze służbami. Funkcjonariusze gwarantują informatorom pełną anonimowość. 

Mieszkańcy są za to skrajnie skrzywdzeni i jednocześnie zbulwersowani. 

Został zniszczony grób mojego męża. Oczywiście, że jestem zdenerwowana. Teraz z własnych pieniędzy będę musiała pokryć szkody

– mówi w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim" pani Eugenia. 

Ludzie są wzburzeni nie tylko tym paskudnym czynem, ale również faktem, że cmentarz nie jest odpowiednio zabezpieczony i że brakuje na nim monitoringu. 

Przeczytaj więcej