niebezpiecznie na drodze

Wypadek szkolnego busa. Karetki zabierają uiczniów do szpitali

05.11.2019  17:12
Wypadek szkolnego busa. Karetki zabierają uiczniów do szpitali
Wypadek szkolnego busa. Karetki zabierają uiczniów do szpitali Fot: Planeta.pl

Do niebezpiecznego wypadku doszło w województwie świętokrzyskim. Bus rozwożący uczniów, zderzył się z autem osobowym. Ranni są wszyscy uczestnicy zdarzenia.

We wtorek po południu, w miejscowości Sztombergi w województwie świętokrzyskim, doszło do zderzenia dwóch aut. Z niewiadomych przyczyn kierowca samochodu osobowego zjechał na przeciwny pas ruchu.

Do zdarzenia doszło na prostym odcinku drogi w terenie zabudowanym podczas padającego deszczu.  Kierujący pojazdem osobowym volkswagen 71-latek z nieustalonych na razie przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo z volkswagenem sprinterem, który rozwoził dzieci ze szkoły

- przekazała PAP sierż. szt. Joanna Szczepaniak z Komendy Powiatowej Policji w Staszowie.

Uczniowie w szpitalach

Na miejscu pojawiły się karetki pogotowia ratunkowego i policja. Już wiadomo, że do szpitali trafili wszyscy uczestniczący w wypadku. W autobusie szkolnym, poza kierowcą i opiekunką, przebywało na szczęście już tylko dwoje uczniów - 15-letnia dziewczyna i 18-letni chłopak.

15-latka została zabrana do szpitala w Kielcach, a  pozostałe cztery osoby trafiły do szpitala w Staszowie,  w stanie nie zagrażającym życiu

- informuje sierż. szt. Joanna Szczepaniak.

Droga, na której doszło do wypadku, jest częściowo zablokowana. Ruch na niej odbywa się wahadłowo.

Przeczytaj więcej
Komentarze