18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wjazd na chatę

Kontrola policji na wigilii. Donieśli sąsiedzi

Wojciech Kozicki
26.12.2020  14:12
Wigilia i kontrola policji w domu
Wigilia i kontrola policji w domu Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Rząd z powodu epidemii COVID-19 wprowadza kolejne restrykcje, obostrzenie i zakazy takie jak np. limit osób na wigilii. Polacy obawiali się, że czekają ich świąteczne kontrole policji. Okazało się, że znacznie bardziej powinni się obawiać… własnych sąsiadów.

Szczecin i niespodzianka w wieczór w wigilijny. Pewna rodzina została zgłoszona na policję, ponieważ podobno liczba osób na wigilii była niezgodna z prawem. Czy rzeczywiście na wieczerzy wigilijnej było więcej niż dozwolone 5 osób?

Policja i kontrola w wigilię

Jak podaje „Głos Szczeciński”, zawiadomienie na policję złożyli życzliwi sąsiedzi. Funkcjonariusze oczywiście udali się na interwencję. Okazało się, że był to „fałszywy alarm”, a liczba osób na wigilii była zgodna z przepisami. Było to jedyne takie doniesienie tego typu w regionie.

Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami w spotkaniach, poza członkami wspólnego gospodarstwa domowego, może uczestniczyć dodatkowo maksymalnie pięć osób – przypomina Interia.pl

Rzecznik Komendanta Głównego Policji insp. Mariusz Ciarka powiedział, że funkcjonariusze kwestii obowiązujących przepisów dotyczących limitu liczby wigilijnych gości policjanci liczyli na samodyscyplinę i wzajemne zrozumienie. Zgodnie z przepisami funkcjonariusze musieli zareagować na otrzymane zgłoszenie.

Czytaj także
Przeczytaj więcej
Komentarze