18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Szaleniec zatrzymany!

Zadyma w kościele. Pijany 33-latek skakał po krzyżu i pobił księdza

17.09.2021  21:29
Atak na księdza w Szczecinie
Atak na księdza w Szczecinie Fot: Dariusz Matecki/Twitter

Brutalny atak na księdza w Szczecinie. 33-letni mężczyzna zdewastował przedsionek świątyni, po czym zaatakował interweniującego księdza. Duchowny z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu.

Pijany 33-latek w środę przed południem wszedł z butelką piwa do kościoła pw. św. Józefa w Szczecinie. Gdy zorientował się, że wejście do głównej nawy jest zamknięte, zaczął niszczyć przedsionek świątyni.

Brutalne pobicie księdza w kościele

Agresor zdjął ze ściany duży krzyż, a następnie rzucił na podłogę i zaczął po nim skakać. Po zdemolowaniu wnętrza wyszedł na schody kościoła, gdzie chwilę później przyszedł ksiądz wikary. Napastnik z uwagą wysłuchał jego kazania, po czym z całej siły uderzył go w twarz.

Chwilę później na miejsce dotarła policja. Jak poinformowała mł. asp. Ewelna Gryszpan z KMP w Szczecinie, 33-latek trafił do aresztu.

Na miejscu zatrzymano 33-latka, który jest dobrze znany policji. Wcześniej był notowany. Teraz policjanci z Komisariatu Szczecin Śródmieście pod nadzorem prokuratury prowadzą w tej sprawie dochodzenie. Toczy się ono w sprawie znieważenia przedmiotu czci religijnej, a w kwestii pobicia księdza wstępnie w kierunku uszkodzenia ciała - przekazała rzecznik szczecińskiej policji.

Poszkodowany duchowny nadal przebywa w szpitalu. W wyniku ataku doznał on złamania żuchwy, co będzie wymagało operacji.

Sprawą zajmuje się policja pod nadzorem prokuratury. 33-latek pierwsze zarzuty usłyszy dopiero odebraniu wyników badań psychiatrycznych oraz na obecność środków psychoaktywnych i psychotropowych.