18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

redemptorysta przed sądem

Tadeusz Rydzyk pójdzie siedzieć? Koniec "ojca dyrektora"

01.04.2021  12:24
Tadeusz R. usłyszał wyrok
Tadeusz R. usłyszał wyrok Fot: Jakub Kaminski/East News

Znany polski redemptorysta, zwany "ojcem dyrektorem" skończy niedługo karierę? Na pewno nie z własnej woli. Tadeusz Rydzyk trafił przed sąd.

Koniec znanego redemptorysty?! Tadeusz Rydzyk trafił przed sąd. Teraz fani będą wysyłać mu nie przelewy z emerytur, a paczki z jedzeniem i nie do Torunia, a do zakładu karnego?

O kłopotach Tadeusza Rydzyka pisaliśmy już dwa tygodnie temu, gdy wyznaczony został termin rozprawy sądowej. Założyciel Radia Maryja i fundacji Lux Veritatis został oskarżony o zatajanie informacji publicznej o środkach rządowych. Groziło mu nawet 10 lat więzienia!

Tadeusz Rydzyk trafi za kratki?

Do skarbonki Tadeusza Rydzyka wartkim strumieniem płyną kolejne miliony z różnych ministerstw i spółek skarbu państwa. Problem w tym, że redemptorysta i jego współpracownicy ani myśleli przyznawać się, skąd i ile pieniędzy dostają, i jak właściwie je dysponują.

W związku z tym organizacja Watchdog złożyła zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa z art. 231, który mówi o nadużyciach finansowych funkcjonariuszy publicznych.

Art. 231. § 1. Funkcjonariusz publiczny, który, przekraczając swoje uprawnienia lub nie dopełniając obowiązków, działa na szkodę interesu publicznego lub prywatnego, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

§ 2. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. - czytamy.

Teraz sąd w końcu wziął się za sprawę. Tadeusz Rydzyk mógłby trafić za kratki na 10 lat, ale nie trafi, a przynajmniej nic nam o tym na razie nie wiadomo. Rozprawa odbędzie się dopiero 9 kwietnia, niewykluczone jednak, że dzisiejszy prima aprilis okaże się proroczy i założyciel Radia Maryja zamieszka w celi jednego z polskich więzień. Wszystko dopiero się okaże.