18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Horror!

Tajemnicza śmierć koni w Wielkopolsce. Policja bada sprawę

11.06.2021  21:08
Tajemnicza śmierć koni w Wielkopolsce
Tajemnicza śmierć koni w Wielkopolsce Fot: osptrzesniew.pl

Do tragicznych wydarzeń doszło w miejscowości Tury. Służby na miejscu stwierdziły śmierć 14 koni. Sprawę bada policja oraz naukowcy z wrocławskiego Uniwersytetu Przyrodniczego.

Jak poinformował portal e-Koło, w środę na miejsce zdarzenia dotarli strażacy oraz służby weterynaryjne. Podczas interwencji na pastwisku znajdowało się 15 koni, z czego dziewięć było już martwych, a sześć walczyło o życie. Niestety, według najnowszych informacji 14 z 15 koni nie żyje.

Kiedy przyjechaliśmy na miejsce, większość zwierząt była już martwa, a pozostała część znajdowała się w stanie agonii. Widok był straszny, nie umieliśmy już tym zwierzętom pomóc - relacjonuję strażacy.

Służby weterynaryjne walczą o życie ostatniego z żyjących koni. Jego stan określany jest jako poważny. Na pastwisku znajdowała się jeszcze klacz i źrebię, lecz były one odłączone od stada, dzięki czemu przeżyły.

Jaka była przyczyna śmierci koni?

Na chwilę obecną pojawiły się tylko dwie hipotezy dotyczące śmierci zwierząt. Pierwsza z nich zakłada, że konie zostały porażone prądem z elektrycznego ogrodzenia.

Nie jest to jednak możliwe. Bardziej prawdopodobnie jest zatrucie. Przez pastwisko przebiega rów melioracyjny. Być może stojąca w nim woda była skażona - stwierdził powiatowy inspektor weterynarii, Radosław Namyślak.

Nad rozwiązaniem tajemniczego zdarzenia pracuje obecnie policja oraz naukowcy z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Czytaj także
Przeczytaj więcej