18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

senior zabójca?

Starzec z maczetą ganiał dzieci po placu zabaw. Bo śmiały się bawić

22.07.2021  12:09
Senior z maczetą zaatakował dzieci na placu zabaw
Senior z maczetą zaatakował dzieci na placu zabaw Fot: Inessa Grevcova/SHutterstock

Agresywny senior z Tarnobrzegu groził dzieciom maczetą, później zaatakował jedną z matek. Mężczyzna trafił w ręce policji.

Niecodzienne wydarzenia rozegrały się w Tarnobrzegu na Podkarpaciu. Na jeden z placów zabaw wtargnął uzbrojony senior. 81-letniemu mężczyźnie nie spodobało się, że dzieci dokazują, śmieją się i krzyczą. Uznał, że naruszają jego spokój i trzeba się ich pozbyć. Chwycił więc za maczetę.

O zdarzeniu donosi policja w Tarnobrzegu. Zajście miało miejsce w poniedziałek około godziny 18. Na miejsce od razu wysłano patrol policji.

81-latek z maczetą zaatakował dzieci

Jak ustalili mundurowi, senior wpadł rozwścieczony na plac zabaw, na którym grupa chłopców grała w piłkę nożną. Zaczął na nich krzyczeć i grozić, wymachiwał w ich stronę maczetą. Przerażone dzieci uciekły z placu, a jedna z matek wezwała na miejsce policję.

Rozwścieczony 81-latek swoją agresję skierował więc na kobietę - jej również groził maczetą, a gdy zorientował się, że nadciągają służby, ostre narzędzie schował do samochodu.

Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia, a policjanci zarekwirowali niebezpieczne narzędzie, przesłuchali świadków i zebrali dowody. Jak donosi podkarpacka policja, 81-latek usłyszał dwa zarzuty, a o jego przyszłości zdecyduje sąd. Zanim dojdzie do rozprawy, Prokuratura w Tarnobrzegu nałożyła na mężczyznę  dozór policji, zakaz kontaktowania się z poszkodowanymi oraz zbliżania się do placu zabaw i boiska.

81-latek groził dzieciom maczetą
81-latek groził dzieciom maczetą Fot: KMP Tarnobrzeg