18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie miała szans

Tragedia na biwaku. Niedźwiedź ROZERWAŁ TURYSTKĘ

22.07.2022  20:22
Niedźwiedź rozszarpał turystkę
Niedźwiedź rozszarpał turystkę Fot: WildMedia/Shutterstock

65-letnia turystka została zaatakowana przez niedźwiedzia na biwaku. Kobieta najpierw odgoniła zwierzę, lecz te wróciło po kilku godzinach, by ją zabić.

Do wstrząsającego zdarzenia doszło w miejscowości Ovando (USA). 65-letnia Leah Davis Lokan wybrała się ze swoją siostrą na kilkudniową wycieczkę rowerową. Jedną z nocy postanowiła spędzić w namiocie, natomiast jej towarzyszka wybrała się wtedy do hotelu.

Śledczy ustalili, że około godziny trzeciej nad ranem kobietę rozbudziło "sapanie" 200-kilowego niedźwiedzia. Lokan wezwała sąsiadów, którzy pomogli jej przegonić zwierzę. 65-latka usunęła z namiotu żywność oraz przygotowała gaz pieprzowy do odstraszenia agresora. Mimo propozycji przeniesienia się do hotelu poszła ponownie spać pod namiotem.

Niedźwiedź zaatakował kobietę

Godzinę później odgłosy ataku obudziły osoby biwakujące w pobliżu. Jeden ze świadków zeznał, że zobaczył niedźwiedzia, który dosłownie "skakał w górę i w dół" po namiocie Lokan. Zwierzę udało się przegonić, lecz na uratowanie kobiety było już za późno.

Sekcja zwłok wykazała, że zwierzę rozerwało kobiecie kręgosłup i złamało kark. Zdaniem śledczych to zapach jedzenia sprawił, że niedźwiedź znów zaatakował. Kilka dni później miś morderca rzucił się na funkcjonariusza, przez co został zastrzelony.