18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Makabra

Tragedia w Poznaniu. Matka zdradziła, czemu zabiła 3-latkę

05.05.2021  20:17
Poznań: Kulisy dramatu
Poznań: Kulisy dramatu Fot: Damian Klamka/East News

Poznań przez długie lata nie zapomni tej tragedii. Matka zabiła nożem swoją 3-letnią córkę. Teraz na jaw wychodzą motywacje 26-letniej kobiety. Ta makabra ma jeszcze bardziej wstrząsające drugie dno.

Poznań jest wstrząśnięty tym dramatem. 26-letnia matka zadźgała nożem swoją 3-letnią córeczkę. Wkrótce potem okazało się, że ta tragedia ma jeszcze bardziej przerażające oblicze - gdyby nie znajomy kobiety, ofiar byłoby więcej.

26-latka najprawdopodobniej chciała popełnić rozszerzone samobójstwo. Najpierw zaczęła dusić córeczkę, którą wychowywała samotnie, a potem kilkakrotnie pchnęła ją nożem w pierś. Dziecko zmarło po przewiezieniu do szpitala - lekarze nie zdołali uratować jej życia.

Prawdziwe oblicze tragedii w Poznaniu

Tuż po tym, jak zmasakrowała swoje dziecko, kobieta zadzwoniła do znajomego, który odwiódł ją od myśli o samobójstwie. Ostatecznie trafiła w ręce policji, a teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi jej dożywocie.

Na jaw wychodzą kolejne fakty związane z tą tragiczną sprawą. Sama 26-latka zdradziła, dlaczego zabiła swoją córeczkę. "Bezpośrednią przyczyną miała być obawa o przyszłość dziecka, brak pieniędzy oraz poczucie wstydu Magdaleny C. przed własną matką, że jest bezrobotna i nie dokłada się do utrzymania" - czytamy w Onecie. 

Teraz 26-latkę czekają specjalistyczne badania, które określą czy w chwili dokonania morderstwa była ona poczytalna. Minimalna kara, którą może dostać, jeśli nie zostanie u niej stwierdzona niepoczytalność, to 25 lat pozbawienia wolności.

Niestety, nic nie cofnie już czasu.

Czytaj także
Przeczytaj więcej