18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramatyczny finał pościgu

Tragiczny wypadek na Podlasiu. Autem uciekali imigranci

12.10.2021  17:58
Śmiertelny wypadek na Podlasiu
Śmiertelny wypadek na Podlasiu Fot: TOMASZ MATUSZKIEWICZ / SUPER EXP

Samochód osobowy, którym podróżowały cztery osoby, zderzył się z ciężarówką nieopodal miejscowości Wasilków (woj. podlaskie). Zderzenie okazało się zabójcze dla jednego z pasażerów. Kierowca oraz dwie pozostałe osoby zostały zabrane do szpitala. Autem prawdopodobnie jechali imigranci.

Do śmiertelnego wypadku doszło we wtorek po południu na obwodnicy Wasilkowa. Kierowca Volkswagena Golfa stracił kontrolę nad autem, po czym uderzył w ciężarówkę, a następnie stojące przy drodze bariery.

Według ustaleń policji samochodem jechali imigranci. Wstępne okoliczności wskazują na to, że osoby poszkodowane, to osoby nielegalnie przebywające na terenie naszego kraju - poinformował rzecznik prasowy Podlaskiej Policji Tomasz Krupa.

Co ciekawe, do wypadku doszło podczas ucieczki przed policją. Kierowca Golfa wcześniej zignorował polecenia mundurowych i nie zatrzymał się do kontroli. Pościg trwał około pół godziny.

Pościg na Podlasiu

Kierujący osobówką podczas pościgu miał zachowywać się bardzo agresywnie, narażając innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.

Jedna osoba zginęła na miejscu. Trzy ranne osoby trafiły do szpitala, a jedna z nich była reanimowana na miejscu. Ofiara śmiertelna to pasażer tego samochodu, natomiast kierowca i dwójka pasażerów, którzy uciekali, trafili do szpitala - poinformował Tomasz Krupa.

Droga została na kilka godzin zablokowana. Policja ustala szczegóły zdarzenia.