18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat..

Tragiczny wypadek na Pomorzu. "14-latka umierała mi na rękach"

Bartłomiej Ciepielewski
18.08.2021  16:46
Śmiertelny wypadek w Chałupach
Śmiertelny wypadek w Chałupach Fot: PSP Puck/Facebook

Nie żyje 14-latka z Bełchatowa, którą potrącił samochód w pobliżu miejscowości Chałupy (woj. pomorskie). Według wstępnych ustaleń policji nastolatka przechodziła przez jezdnię w niedozwolonym miejscu. Świadek zdarzenia zaapelował do władz o zmianę prawa.

Do śmiertelnego wypadku doszło nieopodal miejscowości Chałupy na Pomorzu. Samochód osobowy z ogromną siłą uderzył 14-latkę, która przechodziła przez jezdnię w niedozwolonym miejscu.

Policjanci ruchu drogowego wstępnie ustalili, że 14-letnia mieszkanka Bełchatowa przechodząc przez ulicę w miejscu do tego niewyznaczonym, została potrącona przez 42-letniego mieszkańca powiatu gdańskiego kierującego Skodą - przekazała sierż Monika Mularska z KPP w Pucku.

Na miejscu pracowali policjanci, strażacy, służby medyczne z powiatu puckiego oraz załoga LPR.

Nie żyje 14-latka z Bełchatowa

Nastolatce natychmiast udzielono fachowej pomocy medycznej, lecz poszkodowana zmarła po kilku dniach pobytu w szpitalu. Według informacji przekazanych przez policję kierowca Skody był trzeźwy. Wypadek skomentował jeden ze świadków, a zarazem lekarz, który pomagał przy reanimacji dziewczynki.

Ta nastolatka praktycznie umierała mi na rękach, miała objawy złamania podstawy czaszki, jestem lekarzem. Siła uderzenia tego 14-letniego dziecka musiała być ogromna, aby doszło do złamania podstawy czaszki, duże zniszczenia były widoczne też na samochodzie sprawcy - przekazał świadek.

Jak poinformował portal nadmorski24.pl, mężczyzna zaapelował do władz o zmianę limitu prędkości na tej trasie z 70 do 50 km/h.

Według wszelkich norm i przy takiej liczbie ludzi tuż przy drodze odcinki dróg przy kempingach spełniają kryteria terenu zabudowanego. Obecne ograniczenie 70 km/h na całym  odcinku Władysławowo Chałupy jest przyczyną wielu tragicznych śmierci nastolatków. Zwracam się z prośbą o niezwłoczne zajęcie się sprawą i ograniczenie prędkości w okolicy kempingów do maximum 50 z 70 km/h i zastosowanie różnych rozwiązań spowalniających ruch w tym łuków spowalniających prędkość ruchu stosowanych z powodzeniem w innych rejonach Polski - napisał.

Śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności zdarzenia. Wkrótce biegły ustali, czy auto przekroczyło dozwoloną prędkość podczas zderzenia.