18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Tragedia na A2

Wypadek w Polsce. Zginęła Ukrainka z dziećmi

08.03.2022  12:14
Tragiczny wypadek w Polsce. Zginęła Ukrainka z dziećmi
Tragiczny wypadek w Polsce. Zginęła Ukrainka z dziećmi Fot: PIOTR JEDZURA/REPORTER - zdjęcie ilustracyjne

Tragiczny wypadek samochodowy na autostradzie A2 w Kalenicach. Policja potwierdziła, że w wyniku zderzenia z samochodem ciężarowym MAN zginęła Ukrainka i jej dzieci. Jaka była przyczyna wypadku?

Tragiczna wiadomość. 29-letnia Ukrainka oraz dwoje dzieci poniosło śmierć w wypadku na autostradzie A2 nieopodal Łowicza (woj. łódzkie). Podróżowali samochodem, który zderzył się z ciężarowym MAN-em. Polsat News podaje, że hospitalizowany został 36-letni kierowca Fiata, 40-letni mężczyzna oraz dwoje niepełnoletnich w wieku 4 i 6 lat.

Wypadek na A2. Zginęła ukraińska rodzina

Jak podaje policja, do wypadku doszło na autostradzie A2 w kierunku Łodzi i Poznania około godz. 1 w nocy we wtorek. Potwierdzono, że ciężarówka MAN zderzyła się z Fiatem Stilo, którym jechała Ukrainka i jej dzieci.

Na skutek zdarzenia śmierć na miejscu poniosły trzy osoby podróżujące fiatem. To obywatele Ukrainy: 29-letnia kobieta oraz dwoje dzieci w wieku 6 miesięcy i 2 lat - poinformowała rzeczniczka łowickiej policji kom. Urszula Szymczak. (Polsat News)

Alarmowy Łowicz na Facebooku dodaje, że samochodem osobowym łącznie podróżowało 7 osób. Wszystkie osoby podróżujące autem osobowym to obcokrajowcy - obywatele Ukrainy. Wiadomo również, że MAN-em kierował 52-letni mieszkaniec województwa wielkopolskiego. Był trzeźwy.

Nie udało się jak na razie ustalić przyczyny tragedii na A2. Śledztwo w sprawie wypadku prowadzi łowicka Prokuratura Rejonowa.

W wyniku najechania ciężarówki na tył Fiata Stilo śmierć na miejscu poniosły 3 osoby (29-letnia kobieta i roczne oraz dwuletnie dziecko). Pozostali podróżujący pojazdem osobowym odnieśli poważne obrażenia. Najciężej ranna osoba poszkodowana została zabrana przez śmigłowiec LPR Ratownik 12 (baza Warszawa) do szpitala specjalistycznego w Zgierzu – podaje Alarmowy Łowicz.