18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Potworny wypadek w Polsce

Autobus pełny dzieci zderzył się z pociągiem! [WIDEO]

Wojciech Kozicki
20.09.2021  19:16
Turkowy. Pociąg uderzył w autobus wiozący dzieci
Turkowy. Pociąg uderzył w autobus wiozący dzieci Fot: Facebook/Ochotnicza Straż Pożarna w Perzowie

Wypadek we wsi Turkowy. Autobus pełen dzieci wjechał wprost pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe kolejowym. Rzecznik prasowy kępińskiej policji przekazuje mediom nowe informacje o wypadku.

Wieś Turkowy i dramatyczny wypadek. Pociąg towarowy uderzył w autobus na niestrzeżonym przejeździe kolejowym między wsiami Turkowy i Gola. Wiadomo, że dwójka dzieci została hospitalizowana.

Turkowy i wypadek autobusu. Zderzenie z pociągiem

Rzecznik prasowy kępińskiej policji sierżant Rafał Stramowski poinformował, że do wypadku doszło w poniedziałek 20 września o godzinie 16.30. Obecnie na miejscu wypadku pracują strażacy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Kępnie, OSP Perzów, Bralin oraz Turkowy. 

Jaka była przyczyna wypadku? Wstępnie ustalono, że kierowca autobusu nie zastosował się do znaku STOP i przekroczył linię zatrzymania przed przejazdem kolejowym. Pojazd był zbyt wysunięty i uderzył w niego nadjeżdżający pociąg.

Autobusem podróżowało 29 osób. Do szpitala z obrażeniami ciała zabrano 4-letniego chłopca i 15-letnią dziewczynę. 60-letni kierowca pojazdu z powiatu wieruszowskiego był trzeźwy – podaje Radio ZET.

logo Tu się dzieje