18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Złodzieje uciekli

WIELKI NAPAD W POLSCE! Ukradli ponad 2 miliony złotych

21.12.2021  18:48
Konwojent obrabowany w Płocku
Konwojent obrabowany w Płocku Fot: Virrage Images/Shutterstock

Funkcjonariusze badają sprawę poniedziałkowego napadu na konwojenta w Płocku. Według wstępnych ustaleń dwóch napastników napadło na pracownika firmy kurierskiej, zabierając ze sobą ponad 2 miliony złotych. Ślad po rabusiach zaginął.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem na ulicy Kutnowskiej w Płocku. Jak relacjonuje policja, dwie osoby pobiły konwojenta, a następnie ukradły pieniądze, które przewoził. Poszkodowany pracownik firmy kurierskiej został zabrany do szpitala.

Policjanci, razem z prokuratorem, wykonywali szereg czynności wczoraj wieczorem i w nocy. Do tej pory one intensywnie trwają. Na tym, bardzo wstępnym etapie wiemy, że do zdarzenia doszło wczoraj o godzinie 19. Nie ujawniamy jeszcze szczegółów ze względu na dobro śledztwa. Nie chcemy, żeby ujawnienie informacji miało negatywny wpływ na przebieg tego postępowania i ustalenie sprawców - poinformowała Małgorzata Orkwiszewska z płockiej prokuratury.

Prokurator przesłuchał już pokrzywdzonego. We wtorek podjęto decyzję o wszczęciu postępowania ws. rozboju.

Napad na konwojenta w Płocku

Według informacji przekazanych przez prokuraturę wartość szkody wyniosła ponad 2 miliony złotych. Nie wiadomo, czemu do przewożenia tak dużej sumy pieniędzy wyznaczono tylko jednego konwojenta.

Jak informuje TVN24, w pobliżu napadu znajduje się też spalony samochód, zabezpieczony przez policję. Prokuratura przyznaje, że pojazd ten ma związek ze sprawą, lecz ze względu na dobro śledztwa, nie ujawnia szczegółów.