18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Smutna informacja

WYPADEK SAMOLOTU NA ŚLĄSKU. Są ofiary śmiertelne, zmarł znany pilot

03.06.2022  21:51
Katastrofa lotnicza w Polsce
Katastrofa lotnicza w Polsce Fot: NewsLubuski/East News

Śledczy wyjaśniają przyczyny katastrofy awionetki, która rozbiła się w Rębielicach Królewskich (woj. śląskie). W wypadku zginął były wojskowy, a także uczestnik misji w Iraku, pułkownik Marek Gładysz.

Do śmiertelnego wypadku awionetki doszło w czwartek w Rębielicach Królewskich. Według informacji świadków samolot podczas próby lądowania mógł zahaczyć skrzydłem o podłoże, doprowadzając do tragedii.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że samolot cessna należący do Aeroklubu Częstochowskiego wystartował z lotniska Rudniki k. Częstochowy. Był pilotowany przez 58-letniego mężczyznę, a pasażerką była matka pilota. Ok. 18 mężczyźni prowadzący prace polowe w Rębielicach Królewskich zauważyli samolot, który szybko tracił wysokość, a następnie rozbił się na polu jednego z nich – poinformował rzecznik częstochowskiej prokuratury Tomasz Ozimek.

Awionetką podróżowali były wojskowy płk Marek Gładysz oraz jego matka. Oboje zginęli na miejscu.

Tragedia na Śląsku

Pułkownik Marek Gładysz był weteranem operacji w Iraku i Afganistanie oraz ekspertem w zakresie cyberbezpieczeństwa i systemów teleinformatycznych. Prywatnie był pilotem paralotni i samolotów turystycznych.

Z głębokim żalem przyjęliśmy informację o tragicznej śmierci naszego kolegi - płk rez. Marka Gładysza. Składamy wyrazy współczucia rodzinie i bliskim. To wielka strata. Cześć jego pamięci - napisali przedstawiciele Fundacji Bezpieczeństwa i Rozwoju Stratpoints.

Szczegóły zdarzenia wyjaśnia prokurator, który przeprowadził oględziny zwłok i wraku samolotu. Śledczy nie ujawniają przyczyn katastrofy.