18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramat w Wałbrzychu

13-LATEK ZABIŁ PARTNERA MATKI, BO SIĘ NAD NIĄ ZNĘCAŁ?

13.08.2021  17:53
13-latek zamordował byłego partnera swojej mamy. Bronił jej
13-latek zamordował byłego partnera swojej mamy. Bronił jej Fot: ChameleonsEye/Shutterstock

13-letni chłopiec został zatrzymany i oskarżony o zabójstwo po tym, jak w czasie rodzinnej awantury godził nożem byłego partnera swojej matki. 29-letni mężczyzna zmarł mimo przyjazdu karetki.

Wielki rodzinny dramat w Wałbrzychu W czwartek 12 sierpnia około godziny 20 w jednym z mieszkań przy ul. Armii Krajowej doszło do awantury. 13-letni chłopiec miał stanąć w obronie swojej mamy i ugodził nożem jej byłego partnera Pawła G. Zadał tylko jeden cios w okolice klatki piersiowej.

Nastolatek sam wezwał na miejsce policję i pogotowie. Niestety życia 29-letniego mężczyzny nie udało się uratować.

13-latek bronił matki?

Jak udało się nieoficjalnie ustalić, 29-letni Paweł G. był nietrzeźwy i prawdopodobnie próbował użyć siły wobec swojej byłej partnerki. Mężczyzna już wcześniej notowany był za przemoc wobec kobiet oraz niepłacenie alimentów. Choć nie był już w związku z matką 13-latka, mógł przebywać w mieszkaniu rodziny. Był ojcem dwójki rodzeństwa nastolatka.

13-letni sprawca został zatrzymany i spędził noc w Policyjnej Izbie Dziecka w Legnicy. W piątek został przewieziony do sądu, gdzie złożyć miał zeznania. W nocy przeprowadzone zostały przesłuchania świadków, a na miejscu zabójstwa zabezpieczono ślady i dowody.
Sprawą chłopca zajmie się prokuratura i wydział Rodziny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Wałbrzychu.