18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

poranny dramat

Dramat w Warlubiu. POCIĄG ZMIAŻDŻYŁ AUTOBUS SZKOLNY

03.02.2022  09:39
Autobus szkolny zderzył się z pociągiem
Autobus szkolny zderzył się z pociągiem Fot: Planeta.p

Tragedia w miejscowości Warlubie w powiecie świeckim. Rano doszło tam do wypadku autobusu szkolnego. Pojazd zderzył się z pociągiem.

Tragiczny poranek w Warlubiu. Autobus szkolny wjechał na przejazd kolejowy, uderzył w niego pociąg relacji Gdynia-Wrocław. Szczęśliwie w autobusie nie było jeszcze uczniów, a jedyna pasażerka wysiadła z niego chwilę wcześniej. Mimo to doszło do tragedii - zginął kierowca pojazdu.

Dlaczego bus wjechał na przejazd kolejowy? To spróbują ustalić śledczy. Wiadomo, że na przejeździe w Warlubiu zainstalowane są sygnały świetlne i automatyczne rogatki. Kierowca musiał wiedzieć, że pociąg nadjeżdża.

Dramat na torach. Ruch utrudniony

Jak informuje Przemysław Zieliński, rzecznik prasowy PKP Polskich Linii Kolejowych, ruch pociągów między stacjami Warlubie i Laskowice Pomorskie odbywa się teraz po jednym torze, a informacje o zmianach w rozkładzie są na bieżąco aktualizowane i przekazywane podróżnym na stajach. - Teren jest zabezpieczony. Komisja ustali przyczyny zdarzenia - przekazał.

Pociągiem, który uderzył w busa, podróżowało 55 osób. Nikomu nic się nie stało - podaje RMF.

Czytaj także