18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Atak agresora

36-latek zaatakował policjantów gaśnicą. Chciał potrącić dziecko

Bartłomiej Ciepielewski
23.06.2021  14:38
Policjanci przez kilka minut siłowali się z napastnikiem
Policjanci przez kilka minut siłowali się z napastnikiem Fot: Tomasz Warszewski/Shutterstock

Agresywny 36-latek chciał potrącić dziecko spacerujące z ojcem po chodniku. Gdy na miejsce dotarli funkcjonariusze, Ukrainiec zaatakował interweniujących policjantów, spryskując ich gaśnicą. Akcja obezwładnienia napastnika trwała przez kilka minut.

Do nietypowego zdarzenia doszło w poniedziałek wieczorem. Komenda Stołeczna Policji otrzymała wezwanie dotyczące mężczyzny, który jeździ samochodem po chodniku, próbując potrącić ojca z 7-letnim dzieckiem. Patrol na miejsce dotarł już po 4 minutach.

Na początku przez kilka minut była prowadzona spokojna rozmowa, ale z każdą chwilą była ona coraz bardziej agresywna. W stronę policjantów były kierowane wulgarne słowa. Zakończyło się to użyciem gaśnicy. Policjanci od razu zareagowali - relacjonuje nadkomisarz Sylwester Marczak z KSP.

Policjanci przez kilka minut negocjowali i siłowali się z 36-latkiem. Zdaniem mundurowych mężczyzna najprawdopodobniej był pod wpływem środków odurzających, gdyż użycie gazu, paralizatora i siły fizycznej nie robiło na nim wrażenia.

36-latek chciał pobić policjantów

Dopiero gdy na miejsce dotarły kolejne patrole funkcjonariuszy, ośmioro policjantów zdołało go obezwładnić i założyć kajdanki. Mężczyzna po zatrzymaniu został przewieziony do szpitala, lecz tam także był niezwykle agresywny.

Miał założony ochronny kask, bo uderzał głową w ścianę. Miał też w szpitalu założone pasy, które pozrywał. Nie pozwalał personelowi przeprowadzić procedur medycznych - opisuje nadkom. Sylwester Marczak.

Obecnie policjanci czekają na wyniki badań toksykologicznych, dzięki którym będzie wiadomo, jakie substancje przyjmował 36-letni agresor.

Czytaj także
Przeczytaj więcej