18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Horror na drodze

Przerażający finał pościgu. Złodzieje spłonęli żywcem

22.10.2021  12:13
Tragiczny wypadek niedaleko Poznania
Tragiczny wypadek niedaleko Poznania Fot: Borowiak Policja/Twitter

Trzech sprawców napadu rabunkowego pędziło w stronę Poznania, próbując zgubić policyjny pościg. Podczas wyprzedzania kolumny pojazdów auto zderzyło się z jadącą z naprzeciwka osobówką i ciężarówką, po czym stanęło w płomieniach. Uciekinierzy spłonęli żywcem.

Do zdarzenia doszło przed miejscowością Czmoń na drodze wojewódzkiej nr 434. Jak przekazał w rozmowie z Faktem rzecznik prasowy policji Andrzej Borowiak, uciekinierami byli sprawcy napadu rabunkowego na mieszkankę Śremu (woj. wielkopolskie).

Ci mężczyźni, najprawdopodobniej Gruzini, przebili kolcem oponę w samochodzie kobiety. Gdy zauważyła, że nie ma powietrza, zatrzymała się i wysiadła z auta. Wówczas została zaatakowana, a sprawcy ukradli jej torbę. Na podstawie nagrań z monitoringu wytypowano samochód, którym poruszali się sprawcy i rozpoczął się pościg - poinformował Andrzej Borowiak.

Podczas wyprzedzania kolumny aut przed miejscowością Czmoń uciekinier zderzył się z jadącym z naprzeciwka Peugeotem, po czym wjechał w ciężarówkę. Samochód, którym podróżowali sprawcy napadu, momentalnie stanął w płomieniach. Trzy osoby nie żyją.

Tragiczny wypadek w Wielkopolsce

Ze względu na dramatyczny stan spalonego auta początkowo policjanci nie byli w stanie ustalić, ile osób siedziało w środku.

Nie wiadomo, ile osób dokładnie zginęło. Samochód jest tak spalony, że w środku nic nie widać. Być może są tam dwie osoby albo trzy. Jednego pasażera, obywatela Gruzji, udało się wydobyć z wraku, był reanimowany, a następnie przewieziony do szpitala. Ale właśnie otrzymaliśmy informację, że ten mężczyzna zmarł - przekazał rzecznik policji.

Do szpitala został zabrany kierowca Peugeota, który również ucierpiał w wypadku. Wkrótce śledczy przeprowadzą dodatkowe oględziny pojazdów.