18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Głód zwyciężył

Włamywacz zjadł cudzego śledzia. Grozi mu nawet 10 lat więzienia

Bartłomiej Ciepielewski
20.04.2021  21:10
Złodziej zjadł cudzego śledzia
Złodziej zjadł cudzego śledzia Fot: Spalnic/Shutterstock

Wyjątkowo głodny złodziej włamał się do domu jednorodzinnego na terenie województwa świętokrzyskiego. Mężczyzna został przyłapany na gorącym uczynku podczas... spożywania śledzi. Polskie prawo za tego typu czyny przewiduje ostrą karę w wysokości do 10 lat więzienia.

Mrożące krew w żyłach zdarzenie miało miejsce w gminie Dwikozy. Jak przekazał portal o2.pl, nieznajomy mężczyzna w ciemnym ubraniu wkradł się na teren jednej z posesji. Całą sytuację przez okno uważnie śledzili sąsiedzi. Gdy świadkowie zobaczyli, że zakapturzony zakapior wyważa okno, natychmiast wezwali policję.

Chwilę później na miejsce zdarzenia dotarli funkcjonariusze sandomierskiej KPP. Po wkroczeniu do budynku doznali szoku.

Złodziej wyjadł śledzie z lodówki

Policjanci po wejściu do kuchni nakryli włamywacza, który właśnie kończył jeść skradzione śledzie. 33-latek był kompletnie pijany. Test alkomatem wykazał 2,5 promila alkoholu.

Sąsiedzka czujność pomogła uchronić rodzinę przed jeszcze większymi stratami żywnościowymi. Wielbicielowi cudzych śledzi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Teraz o przyszłości 33-latka zadecyduje sąd.