18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Lubił się bawić

Ksiądz wyłudzał datki od wiernych. Wydawał je na męskie prostytutki

04.02.2022  20:57
Ksiądz wydawał pieniądze parafian na prostytutki
Ksiądz wydawał pieniądze parafian na prostytutki Fot: Calamity Jane/Shutterstock

Sąd ogłosił wyrok ws. księdza, który wyłudzał pieniądze od swoich wiernych, a następnie wydawał je na imprezy i rozrywkę w domach publicznych. Wśród parafian duchowny zyskał przydomek "Don Euro", ze względu na ciągłe wyłudzenia pieniędzy. Teraz czeka go długi pobyt za kratkami.

Włoski duchowny Luca Morini służył w małej parafii w wiosce Pontasserchio. Początkowo przez wiernych uważany był za osobę o wielkim sercu. Jednak z czasem zapracował sobie na przydomek "Don Euro", co związane było z jego wyłudzeniami pieniędzy.

Morini namawiał starszych parafian do hojnych wpłat na rzecz parafii. Pieniądze te nie były jednak wydawane na rozwój kościoła, a na spełnianie wszelkich jego zachcianek. Duchowny bawił się w klubach, wybierał się na luksusowe wakacje, a także szalał z męskimi prostytutkami.

Imprezowy ksiądz trafi za kratki

Sprawą zajęli się śledczy, gdy jedna z osób zatrudnianych na imprezy Moriniego zgłosiła sprawę na policję. Po nagłośnieniu historii "Don Euro" przed media, zeznania złożyło również czterech innych mężczyzn. Każdy z informatorów otrzymał od włoskiego wymiaru sprawiedliwości po 12 tysięcy euro odszkodowania.

Prokuratura wnioskowała o nałożenie na duchownego kary w wysokości 8,5 roku więzienia, jednak obrońcy Moriniego wykazali, że zmaga się on z chorobą psychiczną, dzięki czemu wyrok zmniejszono. Sąd skazał księdza na karę 7,5 roku więzienia.