18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Co z kierowcą?

Wraca sprawa Basi zabitej przez autobus. "Umorzona, bezkarni"

Wojciech Kozicki
30.07.2022  13:05
Wraca sprawa Basi zabitej przez autobus. Postępowanie ws. bójki umorzone
Wraca sprawa Basi zabitej przez autobus. Postępowanie ws. bójki umorzone Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News YouTube

Tragedia w Katowicach i zaskakujący finał sprawy w sądzie. 19-letnia Basia ze Świętochłowic została przejechana przez autobus, gdy próbowała powstrzymać bójkę na jezdni. Sądziliście, że uczestnicy bójki zostaną ukarani? Sprawa została właśnie umorzona.

W 2021 roku doszło do przerażającej tragedii. Na ul. Mickiewicza w Katowicach pod kołami autobusu zginęła 19-letnia Basia ze Świętochłowic. Próbowała rozdzielić młodych mężczyzn, którzy bili się na środku ulicy. Nagle kierowca autobusu ruszył, z premedytacją zabijając Basię i przeciągając jej ciało przez kilkadziesiąt metrów. Kierowca od roku znajduje się w areszcie, ale śledztwo w sprawie bójki zostało umorzone.

Basię przejechał autobus w Katowicach. Winni bezkarni?

Wszystko zaczęło się od tej feralnej bójki na ulicy, a dotycząca jej sprawa została włączona do oddzielnego postępowania. Jak podaje portal katowice24.info, dwóch mężczyzn usłyszało zarzuty, ale nie przyznali się do winy. Żadnej kary jednak nie poniosą, bo śledczy umorzyli  postępowanie, gdyż "dowody nie byłyby zbyt mocne".

Kierowca autobusu z Katowic jeszcze długo nie usłyszy wyroku, a prokuratura nie sporządziła nawet aktu oskarżenia z powodu braku opinii biegłych z zakresu psychiatrii i ruchu drogowego.

31-letni Łukasz T. zaraz po zdarzeniu pojechał, jakby nigdy nic, do zajezdni. Tam zatrzymała go policja. Usłyszał zarzut zabójstwa i usiłowania zabójstwa dwóch innych osób. Trafił do tymczasowego aresztu, który był przedłużany już czterokrotnie. Kierowca autobusu będzie znajdował się za kratami co najmniej do września 2022 roku – podaje O2.pl.

Basia miała dwójkę dzieci - 2-letnie oraz 7-miesięczne. Jak długo jeszcze muszą czekać na sprawiedliwość? Niestety, Polska...

19-latka zginęła pod kołami autobusu. „Kierowca musiał ją widzieć” (UWAGA! TVN)