18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nowe informacje

Wypadek autobusu w Warszawie. Kierowca na wolności!

Wojciech Kozicki
09.07.2020  19:41
Wypadek autobusu w Warszawie - co dalej z kierowcą?
Wypadek autobusu w Warszawie - co dalej z kierowcą? Fot: YouTube/Warszawa News

Wypadek autobusu w Warszawie na Bielanach i nowe informacje w sprawie kierowcy. Media donoszą, że prowadził pojazd pod wpływem narkotyków. Usłyszał zarzuty, ale został wypuszczony na wolność.

Wypadek autobusu na Bielanach zapewne dla 25-letniego kierowcy skończy się więzieniem. Zanim zapadnie wyrok, prokuratura domagała się, by mężczyzna spędził 3 miesiące w areszcie. Polsat News podaje, że Sąd Rejonowy dla Warszawy-Żoliborza zdecydował, iż pirat drogowy zostanie jednak wypuszczony na wolność. Informację potwierdziła zastępca prezydenta m.st. Warszawy Renata Kaznowska.

Wypadek autobusu w Warszawie

Kierowca nie usłyszał zarzutów dotyczących prowadzenia pojazdu pod wpływem środków odurzających. Opinia z badań toksykologicznych w żaden sposób nie potwierdza obecności we krwi środków odurzających – oświadczyła Kaznowska. (polsatnews.pl)

Media podają, że kierowca usłyszał zarzut posiadania narkotyków i spowodowania przestępstwa przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji. Sąd może mu wymierzyć karę do 8 lat więzienia. Chociaż został wypuszczony na wolność, to ma zakaz opuszczania kraju.

Jak informuje tvn24.pl kierowca przyznał się do zażywania narkotyków. Twierdzi jednak, że ostatni raz brał środki odurzające 4 dni przed wypadkiem.

Opinia toksykologiczna wymaga doprecyzowania, jeżeli chodzi o ilość stwierdzonych innych substancji, niż ta podana w komunikacie. Pewna jest natomiast obecność substancji, która jest pochodną mefedronu. Jej ilość natomiast nie jest taka, aby mówić o prowadzeniu "pod wpływem" substancji psychotropowej, czyli o przestępstwie. Ale tylko i wyłącznie o prowadzeniu w stanie "po użyciu" narkotyku – oświadczyła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Mirosława Chyr. (tvn24.pl)

 

Przeczytaj więcej
Komentarze