18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Narkoman szukał przygód?

Wypadek autobusu w Warszawie. Informacje o kierowcy

Wojciech Kozicki
02.07.2020  13:00
Wypadek autobusu w Warszawie i kierowca pod wpływem narkotyków
Wypadek autobusu w Warszawie i kierowca pod wpływem narkotyków Fot: YouTube/naTemat.pl

Wypadek autobusu w Warszawie wstrząsnął Polską. Do sieci trafiły makabryczne zdjęcia i nagrania wideo, ukazujące pojazd spadający z wiaduktu. Dziennikarze „Faktu” dotarli do szokujących informacji o kierowcy, który spowodował katastrofę w stolicy. To narkoman z problemami psychicznym?

Kim był kierowca Tomasz U., który spowodował wypadek autobusu linii 186 w Warszawie? „Fakt” dotarł do jednego z jego znajomych. Mężczyzna poprosił o anonimowość, ale ujawnił, że Tomasz U. „od zawsze lubił używki i szybką jazdę”.

Wypadek autobusu w Warszawie i informacje o kierowcy

Gdy go poznałem, wydawał się fajny, choć widać w nim było nerwowość. Lubił się zabawić, szukał przygód, a przez to i kłopotów. Był bardzo porywczy, często opowiadał o tym, że komuś wklepał. Chwalił się też, że jechał kiedyś autem 250 km/godz – ujawnił znajomy kierowcy. (Fakt)

Anonimowy informator powiedział, że Tomasz U. był przemęczony i nie radził sobie z trudami życia codziennego oraz problemami psychicznymi, więc wciągnęły go narkotyki. Potwierdzono już, że kierowca w momencie wypadku był pod wpływem amfetaminy. Przyznał się do zażycia narkotyku i grozi mu teraz długi wyrok. Media podają jednak, że nie trafił do aresztu, bo nie pozwala na to jego stan zdrowia.

Jakim cudem taki kierowca zasiadł za kierownicą autobusu komunikacji miejskiej?

Nasze badania pokazują, że coraz więcej kierowców sięga po substancje odurzające. Ale jest to niestety znacznie trudniejsze do wykrycia niż alkohol  - przyznał Mikołaj Krupiński z Instytutu Transportu Samochodowego. (Fakt.pl)

Wypadek autobusu w Warszawie [WIDEO]

 

Czytaj także
Przeczytaj więcej