18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

tragedia na drodze

Wypadek autobusu z przedszkolakami. Ponad 30 maluchów w szpitalu

Emilia Waszczuk
20.09.2021  14:16
Wypadek autokaru z przedszkolakami. 31 dzieci w szpitalach
Wypadek autokaru z przedszkolakami. 31 dzieci w szpitalach Fot: Planeta.pl

Tragiczne zdarzenie na drodze gminnej Wytrębowice-Kowróz. Autobus wiozący grupę przedszkolaków wypadł z drogi. Maluchy trafiły do szpitala.

Aż 31 dzieci w wieku przedszkolnym i 4 dorosłych trafiło do szpitali po wypadku autokaru. Dorośli - opiekunowie maluchów - są ranni, doznali obrażeń nóg niezagrażających ich życiu. Jeden z nich został zabrany z miejsca zdarzenia śmigłowcem LPR z podejrzeniem złamania kości udowej.

Dzieci zostały prewencyjnie objęte obserwacją lekarzy. Jak informuje oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu kpt Przemysław Baniecki, maluchom nie zagraża niebezpieczeństwo, nie stwierdzono też u nich poważnych obrażeń ciała.

Dzieci trafiają do szpitali w Toruniu, Bydgoszczy, Chełmnie, Chełmży i Grudziądzu

- powiedział kpt Baniecki.

Wypadek autobusu z przedszkolakami

Do wypadku autokaru doszło na drodze gminnej Wytrębowice-Kowróz. Grupa przedszkolaków z Bydgoszczy jechała na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego w Gostkowie.

Na drodze gminnej pomiędzy Wytrębowicami a Kowrozem autokar wypadł z drogi. Najpierw jechał kawałek poboczem pola, a później wpadł do rowu

- przekazał dziennikarzom kpt Przemysław Baniecki.

Przyczyna wypadku nie jest na razie znana. Nie brały w nim udziału inne pojazdy.

Czytaj także
Przeczytaj więcej